Premier Ewa Kopacz: Wydarzenia we Francji nie zagrażają Polakom

Szefowa rządu zapewniła, że nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego w Polsce w związku z atakami we Francji.


Narada w ABW, za stołem m.in. premier i szefowa MSW
Fot. Maciej Śmiarowski / KPRM

Premier odebrała w Centrum Antyterrorystycznym raport od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odpowiedzialnej za zabezpieczenie antyterrorystyczne kraju. Raport dotyczący zagrożenia terrorystycznego we Francji i Europie złożyła także Agencja Wywiadu.

Wydarzenia we Francji w żaden sposób nie zagrażają Polakom mieszkającym w kraju. Możemy czuć się bezpiecznie, nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego - zaznaczyła szefowa rządu.

Premier poinformowała, że polskie służby mundurowe prewencyjnie pracują w stanie podwyższonej gotowości. Jak podkreśliła, informacje, które płyną z Francji, są przekazywane do Centrum Antyterrorystycznego, które pracuje 24 godziny na dobę.

Ewa Kopacz przypomniała, że w niedzielę do Paryża udaje się minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, która spotka się z ministrami spraw wewnętrznych z Europy i USA. Przedstawiciele resortów siłowych będą rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z wydarzeniami we Francji.


Zobacz także