Premier Ewa Kopacz wręczyła dyplomy stażystom spółek Skarbu Państwa

Konkurs „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!” wyłonił 145 absolwentów polskich uczelni, którzy odbędą staż w spółkach Skarbu Państwa. „Bądźcie dumni z kraju, który daje wam szansę. Reszta zależy od was" – mówiła szefowa rządu podczas uroczystości w Kancelarii Premiera.


Premier Ewa Kopacz wręcza dyplom stażyście
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Szefowa rządu podziękowała uczestnikom konkursu za ich ciężką pracę na studiach oraz za wiedzę i zapał.  Zdaniem premier Ewy Kopacz młodzi absolwenci mogą stać się motorem do tworzenia pomysłów i wprowadzania innowacji w firmach oferujących staże. Wyraziła również nadzieję, że większość z nich znajdzie tam zatrudnienie.

Premier Ewa Kopacz wręczyła dyplomy laureatom, którzy odbędą staże w 17 dużych i prestiżowych spółkach Skarbu Państwa. Będą to m.in. PKN ORLEN, PKO BP, PZU, PGNiG, PGE Polska Grupa Energetyczna, KGHM Polska Miedź, TAURON Polska Energia, Bank Gospodarstwa Krajowego. Tam będziecie się uczyć jak zarządzać dobrą spółką i jak współpracować w dobrej zgranej drużynie, bo to ludzie tworzą klimat w firmie - powiedziała szefowa rządu. 

Polska stawia na młodych i zdolnych

Dzisiaj polskie przedsiębiorstwa czekają na młodych zdolnych ludzi, również tych, którzy studiują za granicą. Naszą rolą jest zachęcenie ich do pracy w Polsce - powiedziała premier Ewa Kopacz.

Podczas uroczystości szefowa rządu zwróciła uwagę na sukces producentów gry "Wiedźmin". Jak powiedziała, mimo młodego wieku i dzięki swojej pasji twórcy gry osiągnęli międzynarodowy sukces. To do Polski przyjeżdżają zdolni programiści, którzy tu znajdują swoje miejsce zatrudnienia - mówiła szefowa rządu. Dziś firma CD Projekt RED jest notowana na giełdzie i zatrudnia 500 osób.

Najlepsi z najlepszych

Konkurs „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!” zorganizowało Ministerstwo Skarbu Państwa. Był adresowany do najlepszych absolwentów polskich uczelni publicznych oraz niepublicznych, którzy obronili tytuł inżyniera, magistra lub magistra inżyniera w minionym roku kalendarzowym. Do pilotażowej edycji konkursu zgłosiło się ponad 1,5 tys. absolwentów polskich szkół wyższych z całej Polski. Spośród nich osób wybrano 145 osób. Wśród przyjętych stażystów, 28 wykazało się wyjątkową wiedzą i otrzymało staż 6-miesięczny. Reszta stażystów otrzymała staż 3-miesięczny.


Zobacz także