Premier Ewa Kopacz w programie „Tomasz Lis na Żywo”

"Sprawuję władzę po to, żeby służyć ludziom"- podkreśliła premier w programie "Tomasz Lis na Żywo".


Premier Ewa Kopacza w programie "Tomasz Lis na żywo"
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Premier Ewa Kopacz mówiła m.in. o potrzebie słuchania ludzi przez polityków, realizacji zapowiedzi z expose, sytuacji na Ukrainie oraz o zbliżającym się szczycie klimatycznym UE.

Słuchanie obywateli zadaniem dla polityków

Szefowa rządu powiedziała, że chce wprowadzić zmianę w polskiej polityce i zapoczątkować nowy model w relacji polityk-obywatel. Podkreśliła, że dla niej najważniejsze jest słuchanie ludzi. Dzisiaj mam jeden kierunek: rozmawiać z ludźmi i rozwiązywać ich problemy – zaznaczyła.

Dzisiaj mam jeden kierunek: rozmawiać z ludźmi i rozwiązywać ich problemy


Premier Ewa Kopacz
Szczyt UE

Pytana o polskie stanowisko w sprawie najbliższego szczytu klimatycznego UE, premier podkreśliła, że będzie robić wszystko, aby w Polsce ceny energii eklektycznej nie wzrosły. Na szczycie będę reprezentować interesy polskiej gospodarki i polskiego obywatel – zaznaczyła. Jak wyjaśniła, podczas ostatniej wizyty w Mediolanie budowała koalicję na rzecz polskiego stanowiska.

Ukraina

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że w sprawie Ukrainy Unia Europejska musi mówić jednym głosem. Jak dodała, Polska oferuje swojemu sąsiadowi pomoc w przeprowadzeniu niezbędnych reform. Chodzi m.in. o decentralizację, tworzenie małych i średnich przedsiębiorstw oraz walkę z korupcją – podkreśliła. Jednak lwią część pracy muszą wykonać sami Ukraińcy – wyjaśniła.

 


Zobacz także