Premier Ewa Kopacz w Głogowie: podatek od kopalin do analizy

W ramach wizyty na Dolnym Śląsku premier Ewa Kopacz spotkała się z władzami i pracownikami Huty Miedzi „Głogów” - KGHM Polska Miedź. Tematem rozmów był m.in. podatek od kopalin.


Premier Ewa Kopacz na spotkaniu z zarządem Huty Miedzi „Głogów” - KGHM Polska Miedź.
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Podatek od kopalin do analizy

Jednym z tematów rozmowy premier Ewy Kopacz  z władzami firmy była kwestia podatku od kopalin, który płaci KGHM. Warto, aby eksperci pochylili się nad strukturą opodatkowania obowiązującą w tej chwili – mówiła premier.

Szefowa rządu nie wykluczyła zrównania podatku od kopalin z wchodzącym w życie od przyszłego roku podatkiem od wydobycia węglowodorów. Dodała, że najważniejsze jest wspieranie inwestycji w nowe złoża.

Premier Ewa Kopacz dodała, że dzięki podatkowi od kopalin do budżetu państwa wpłynęło od 2012 roku 5 mld zł.

KGHM kołem zamachowym polskiej gospodarki

KGHM jest elementem koła zamachowego polskiej gospodarki - mówiła premier Ewa Kopacz w Głogowie. Powstały w 1961 r. Kombinat Górniczo – Hutniczy Miedzi zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Jego sercem jest największe w Europie złoże rudy miedzi zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce. 

Premier Ewa Kopacz zwróciła uwagę, że polska flaga powiewa dzisiaj nad aktywami KGHM na trzech kontynentach – w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej. Premier Ewa Kopacz wizytując KGHM przypomniała, że to bardzo ważny pracodawca dla regionu. Zatrudnia łącznie ponad 34 tysiące osób.


Zobacz także