Premier Ewa Kopacz w Bydgoszczy o opiece geriatrycznej

Premier Ewa Kopacz odwiedziła w poniedziałek nowo otwarty Oddział Geriatrii w szpitalu MSW w Bydgoszczy. To druga taka placówka w województwie kujawsko-pomorskim.


Premier Ewa Kopacz zwiedza oddział geriatryczny w szpitalu MSW w Bydgoszczy (zdjęcie 1) 1 z 4
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Otwarcie Oddziału Geriatrii to ważny element realizacji polityki senioralnej w regionie. „Ci ludzie, którzy dla nas wywalczyli wolność, ci którzy wywalczyli dla nas demokrację, ci którzy nas wychowywali dzisiaj potrzebują od nas wszystkich dodatkowego wsparcia” – zaznaczyła premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu dodała przy tym, że wcześniej w Bydgoszczy było zaledwie 19 miejsc geriatrycznych. 1 października w szpitalu Szpital Uniwersytecki im. dr. Antoniego Jurasza został otwarty oddział 20-łóżkowy i dzisiaj w szpitalu MSW jesteśmy na nowym oddziale, który już od 19 października będzie przyjmował pacjentów – podkreślała premier Ewa Kopacz.

Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska dodała, że bydgoski szpital MSW znakomicie przysłuży się seniorom z Bydgoszczy i całego regionu kujawsko-pomorskiego To jest szpital, który od 6 lat się bilansuje i nie ma długów, może podejmować różne inwestycje – mówiła minister Teresa Piotrowska.

Więcej lekarzy geriatrów i powołanie Instytutu Geriatrii

Otwieramy Instytut Geriatrii na bazie naszego Instytutu Reumatologii w Warszawie. To tam będziemy kształcić naszą kadrę medyczną – mówiła premier Ewa Kopacz. Dodała, że rząd podjął decyzję o zagwarantowaniu 100% rezydentur dla osób, które kończą studia medyczne. Oznacza to, że geriatria, która została przez ministra zdrowia uznana za priorytetową, będzie tą specjalizacją, w której w pierwszej kolejności absolwenci zarówno uniwersytetów, jak i akademii medycznych, będą dostawać rezydentury – zaznaczyła premier Ewa Kopacz.


Zobacz także