Premier Ewa Kopacz uhonorowała najzdolniejszych uczniów

„W młodych Polakach tkwi wielki potencjał” – powiedziała szefowa rządu podczas uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.


Premier wręcza dyplom młodej absolwentce 1 z 4
M. Śmiarowski/KPRM

Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że na sukces najlepszych uczniów złożyło się wiele elementów, w tym także praca nauczycieli i rodziców. Patrzę dziś na was z dumą, bo wiem ile kosztowało to was wysiłku. Ale swoich sukcesów nie osiągnęliście sami. To wasi nauczyciele i rodzice potrafili odczytać wasze zainteresowania i uwolnić wasze pasje – zaznaczyła.

Szefowa rządu przypomniała, że polscy uczniowie są najlepiej wykształceni w Europie, co potwierdzają badania międzynarodowe. Nasi absolwenci są najbardziej poszukiwanymi pracownikami w różnych międzynarodowych przedsiębiorstwach funkcjonujących we wszystkich branżach – dodała.

Jak podkreśliła Ewa Kopacz, rząd chce połączyć wykształcenie młodych Polaków z rynkiem pracy. Do 2020 roku przeznaczymy 120 mln euro z funduszy europejskich na przystosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy – zaznaczyła. Chcemy, by młodzi ludzie zyskali solidne wykształcenie, konkretne kwalifikacje i by łatwiej mogli znaleźć pracę po skończeniu studiów – wyjaśniła premier.                   

Niezależnie od tego, skąd jesteście – nikt nie może wam odebrać waszych marzeń – powiedziała Ewa Kopacz. Być może wśród was jest przyszły premier lub prezydent naszego kraju. Być może ktoś z was wymyśli lekarstwo na raka, poleci w kosmos albo zdobędzie medal olimpijski – podkreśliła szefowa rządu, gratulując wyróżnień najzdolniejszym uczniom.


Zobacz także