Premier Ewa Kopacz uczciła pamięć ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu

Szefowa rządu zapaliła znicz przed ambasadą Francji w Warszawie. „Wszystkie narody świata powinny skutecznie walczyć z terroryzmem” – zaznaczyła.


Premier Ewa Kopacz zapala znicz przed Ambasadą Francji
Fot. PAP/Jacek Turczyk

Z tego miejsca płynie wielki smutek, ale też solidarność z narodem francuskim i bardzo ważna deklaracja, że dzisiaj nie tylko Polacy, nie tylko Europejczycy, ale wszystkie narody świata powinny być jednomyślne co do tego, żeby skutecznie walczyć z terroryzmem – podkreśliła premier. Dzisiaj giną niewinni ludzie, którzy chcą żyć, którzy chcą pracować, a świat jest chwilami bezradny. Dlatego mocne rozmowy, przyspieszenie tempa strategii walki z terroryzmem - to jest priorytet na najbliższe tygodnie i miesiące – dodała.

Premier przekazała także wyrazy współczucia dla rodzin ofiar zamachów oraz życzenia powrotu do zdrowia osobom rannym. Polacy są z wami w tych trudnych chwilach i wtedy, kiedy trzeba będzie walczyć z terroryzmem – podkreśliła.

W serii zamachów terrorystycznych, do których doszło w piątek wieczorem w Paryżu, zginęło przynajmniej 127 osób. Bilans ofiar nie jest ostateczny.


Zobacz także