Premier Ewa Kopacz o przyjęciu Programu dla Śląska: obiecałam i dotrzymałam słowa

„Ten program ma być kołem zamachowym dla śląskiego górnictwa, przedsiębiorczości i szansą dla śląskiej młodzieży. To jest bardzo konkretny plan. Stawiamy na polski przemysł i polską przedsiębiorczość” - powiedziała we wtorek premier Ewa Kopacz. Podkreśliła, że kiedy w styczniu była na Śląsku, by rozwiązać problemy kopalni, obiecała taki program i teraz dotrzymuje słowa.


Premier Kopacz trzyma w rękach plan dla Śląska 1 z 4
M. Śmiarowski/KPRM

Ewa Kopacz podkreśliła, że „program bierze się z ogromnego szacunku rządu dla tego regionu”. Chcę, żeby każdy region był częścią tej wspaniałej mozaiki jaką jest nasza Rzeczpospolita. Śląsk i Zagłębie były niegdyś motorem polskiej gospodarki i tak będzie znowu teraz - dzięki temu programowi - powiedziała.

Program się uda, bo wiem że mieszkańcy Śląska i Zagłębia to ludzie bardzo pracowici, przedsiębiorczy i niebojący się wyzwań. Stawiamy na polski przemysł, polską przedsiębiorczość - podkreśliła.

Program dla Śląska - pobierz dokument (rozmiar pliku: 1,25 MB)

Premier Ewa Kopacz przypomniała, że wtorkowe posiedzenie rządu w Katowicach jest pierwszym w najnowszej historii Polski poza stałą siedzibą rządu.


Zobacz także