Premier Ewa Kopacz na spotkaniu z medalistami Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce

8 medali, w tym aż 3 złote, zdobyli polscy lekkoatleci w Pekinie. To dla nas najlepsze Mistrzostwa Świata (MŚ) w lekkiej atletyce w historii. Wielki sukces w stolicy Chin odnieśli biało-czerwoni młociarze, Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, którzy zdeklasowali swoich rywali.


Ewa Kopacz wita się z biegaczem Adamem Kszczotem 1 z 4
M. Śmiarowski/KPRM

Premier Ewa Kopacz pogratulowała w poniedziałek sukcesów polskim lekkoatletom, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Pekinie. Jestem dumna z waszej wytrwałości, determinacji i zwycięstwa. Za to chcę wam bardzo serdecznie podziękować - premier Ewa Kopacz zwróciła się do medalistów. Szefowa polskiego rządu zaznaczyła przy tym, że kieruje słowa uznania do sportowców nie tylko w swoim imieniu, ale też w imieniu wszystkich kibiców, którzy trzymali kciuki za sukcesy biało-czerwonych w Pekinie. Polscy lekkoatleci udowodnili, że potrafią walczyć o sukces niezależnie od tego czy są faworytami, czy dopiero walczą o przebicie się do czołówki.

Rekordowe mistrzostwa Polaków - 8 wspaniałych z Pekinu

Reprezentacja Polski w Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Pekinie zdobyła osiem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe. W klasyfikacji medalowej Polacy w zawodach w 2015 r. uplasowali się na szóstym miejscu. Potrafcie walczyć i zwyciężać. Tego my politycy powinniśmy się od was uczyć. W polityce podobnie jak w sporcie nie liczą się deklarację, liczy się wynik – podkreślała premier Ewa Kopacz. Polska moich marzeń i codziennej pracy to również Polska zwycięzców. To Polska ludzi, którzy tak, jak wy z sercem stają do walki z najlepszymi i wygrywają – dodała.

Polscy medaliści MŚ w Lekkoatletyce w Pekinie

  • Anita Włodarczyk (złoto) rzut młotem
  • Paweł Fajdek (złoto) rzut młotem
  • Piotr Małachowski (złoto) rzut dyskiem
  • Adam Kszczot (srebro) bieg 800 m
  • Wojciech Nowicki (brąz) rzut młotem
  • Paweł Wojciechowski (brąz) skok o tyczce
  • Piotr Lisek (brąz) skok o tyczce
  • Robert Urbanek (brąz) rzut dyskiem

Zobacz także