Premier Ewa Kopacz do seniorów: Uczcie młodych dumy z Polski

Szefowa rządu spotkała się w Bydgoszczy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Starsza kobieta trzyma premier za rękę 1 z 5
M. Śmiarowski/KPRM

Premier podkreśliła, że rolą seniorów powinno być uczenie młodych ludzi obywatelskości. Musicie uczyć młodych ludzi dumy ze swojego kraju, bo taką dumę sami w sobie nosicie – zaznaczyła.

40 mln zł na projekty aktywizujące seniorów

Jak poinformowała premier, w 2015 r. rząd przeznaczy 40 mln zł na dofinansowanie projektów aktywizujących seniorów w ramach programu Aktywności Społecznej Osób Starszych. Do 2020 r. przeznaczymy na ten cel 280 mln zł – zapowiedziała szefowa rządu.

Premier podkreśliła także, że będzie szukać środków, aby wesprzeć finansowo turnusy rehabilitacyjne dla seniorów. Nie chcę niczego obiecywać, ale będę szczęśliwa, jeśli mi się uda – powiedziała Ewa Kopacz.

40-lecie Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Szefowa rządu przypomniała, że w przyszłym roku odbędą się obchody 40-lecia istnienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a w styczniu 2015 r. odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu Seniora.

Aktywni bydgoscy seniorzy

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy prowadzony jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora. W wykładach uczestniczy ok. 1200 osób. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora to organizacja podejmująca działania na rzecz zaspokajania potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.


Zobacz także