Premier Ewa Kopacz do mieszkańców Lasowic Wielkich: dziękuję za waszą dobrą energię i budowanie społeczeństwa obywatelskiego

Premier Ewa Kopacz spotkała się w województwie opolskim z przedstawicielami aktywnych społeczności lokalnych. Odwiedziła Lasowice Wielkie, które zdobyły tytuł "Piękna Wieś Opolska 2014".


Przemówienie Ewy Kopacz, w tle mieszkańcy 1 z 4
M. Śmiarowski/KPRM

Miejscowość Lasowice Wielkie w ubiegłorocznym konkursie na najpiękniejszą opolską wieś otrzymała 15 tys. zł i pokonała konkurentów z 16 opolskich gmin. Zwycięstwo w konkursie jest zasługą mieszkających tu ludzi. Mają oni swoje dobre pomysły i potrafią dobrze korzystać ze środków europejskich. To, co ich łączy, to uczucie przywiązania do swojej ziemi - zaznaczyła szefowa rządu.

Dziękuję mieszkańcom za wkład pracy, dobrą energię, inicjatywę i budowanie społeczeństwa obywatelskiego, którego efekty widzimy w Lasowicach Wielkich na każdym kroku - dodała.

Laureat konkursu Piękna Wieś Opolska 2014

Lasowice Wielkie to wieś licząca 712 osób, położona w powiecie kluczborskim, w gminie Lasowice Wielkie. Szczególnie widoczna jest tu dbałość mieszkańców o własne dziedzictwo kulturowe i kształtowanie przestrzeni wiejskiej.


Zobacz także