Premier Donald Tusk redaktorem naczelnym dziennika „Fakt”

Premier Donald Tusk przez kilka godzin był redaktorem naczelnym „Faktu” i wspólnie z dziennikarzami przygotowywał jutrzejsze wydanie tej gazety. Zdaniem szefa rządu było to dla niego, jako polityka, ciekawe doświadczenie i pozwoliło mu lepiej poznać pracę w nowoczesnej redakcji. - Doświadczenie jest rzeczywiście wyjątkowe - zaznaczył Donald Tusk. Premier uczestniczył w kolegium redakcyjnym dziennika oraz w pracach w sali rysowań.


Szef rządu powiedział, że w redagowanym przez niego wydaniu „Faktu” będzie można przeczytać o kilku bardzo ważnych sprawach. - Bardzo się cieszę, że „Fakt” zdecydował się na taki mój trochę dyktat. Donald Tusk podkreślił również, że można wykorzystywać najpopularniejsze media, aby przełamywać stereotypy, które często odbierają ludziom szansę na lepszy, ciekawszy sposób życia. Zapowiedział, że w jutrzejszym wydaniu gazety będzie można przeczytać między innymi o tym, jak skutecznie pomagać osobom do tej pory poszkodowanym na rynku pracy. - Być może od jutra uda się uruchomić pewien nowy typ myślenia, że na przykład starszy człowiek w pracy może być lepszym pracownikiem na analogicznym stanowisku niż ktoś dwudziestopięcioletni lub trzydziestoletni – zaznaczył premier.

Donald Tusk powiedział, że fach dziennikarski jest mu bliski i znany. Przypomniał, że w młodości sam był dziennikarzem - prowadził gazetę codzienną jako zastępca redaktora naczelnego.
   


Zobacz także