Premier do policjantów: Polacy myślą o Was ciepło

Podczas obchodów Święta Policji Donald Tusk dziękował funkcjonariuszom za ich pracę. Zapowiedział też, że planowane oszczędności nie dotkną policji.


Premer i szef policji idą przed plac, w tle Kolumna Zygmunta 1 z 9
Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM

I'm taking my hat off to your bravery, sacrifice and effort. Long live the Polish Police!


Donald Tusk
- Rzadko kiedy spotykacie się z fanfarami na waszą cześć, ale pamiętajcie, że każdy obywatel w Polsce, który doświadczył czegoś złego od kogoś złego, myśli o was ciepło i z uznaniem - podkreślał premier podczas centralnych obchodów na Pl. Zamkowym w Warszawie.

Przypomniał ostatnie sukcesy policji, w tym zatrzymanie podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów bombowych w 22 instytucjach w całym kraju pod koniec czerwca.

Donald Tusk zaznaczył, że oszczędności będą planowane tak, aby nie dotknęły policji. - Nie dotkną tego, co najważniejsze dla Polaków, czyli poczucia bezpieczeństwa - mówił premier.

Centralne obchody Święta Policji

Szef rządu wziął udział w promocji absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i ślubowaniu nowych policjantów ze stołecznego oddziału prewencji.

Oprócz premiera w uroczystościach na pl. Zamkowym uczestniczyli m.in. minister spraw wewnętrzynych Bartłomiej Sienkiewicz, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz szefowie służb mundurowych i specjalnych.

Donald Tusk i Bartłomiej Sienkiewicz wręczyli też wyróżnienia laureatom konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Nagrody trafiły do fukcjonariuszy, którzy osobiście zaangazowali sie w pomoc ofiarom przemocy domowej.

Święto Policji

W tym roku przypada 94. rocznica powstania policji. Święto Policji obchodzimy 24 lipca. Tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej.


Zobacz także