Premier: Chcemy dbać o polskie firmy

Podczas wizyty w powiecie piaseczyńskim premier Mateusz Morawiecki odwiedził firmę Polcar. Spotkanie stało się m. in. okazją do podziękowania polskim przedsiębiorcom i pracownikom za wspólne przetrzymanie pierwszych miesięcy pandemii.


Premier podczas wizyty w Polcar. 1 z 4
Fot. Krystian Maj / KPRM

Polskie firmy to priorytet rządu

Premier wskazał, że polskiej gospodarce udało się przetrwać przez te trudne miesiące pandemii. Jak dodał jesteśmy coraz bliżej powrotu do gospodarczej normalności.

Stało się tak dzięki szybkiemu wprowadzeniu rządowych instrumentów pomocowych w związku z sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa. Uratowały one miliony miejsc pracy i wsparły płynność finansową przedsiębiorców. Dla rządu polski kapitał i polskie firmy są najważniejsze.

Rządowe wsparcie

Niektóre firmy, tak jak Polcar, nie potrzebowały pomocy z budżetu państwa. Jednak to rządowe wsparcie jest dla nich otwarte w przypadku, gdy taka pomoc okaże się konieczna. Wielu przedsiębiorców jednak skorzystało z rozwiązań zaproponowanych przez rząd.

W samym powiecie piaseczyńskim z Tarczy Finansowej skorzystały setki firm, wypłacono blisko pół mld zł wsparcia i uratowano ok. 20 tys. miejsc pracy.


Zobacz także