Premier: Budżet na 2020 r. jest zrównoważony i prorozwojowy

Mateusz Morawiecki poinformował o przyjętym przez Radę Ministrów projekcie budżetu na 2020 r. W znacznym stopniu kontynuujemy wiele rozpoczętych przez rząd programów, m.in. obowiązujące zwolnienie z podatku PIT dla młodych ludzi do 26. roku życia – podkreślił premier.


Premier Mateusz Morawiecki i minister Jerzy Kwieciński przemawiają. 1 z 8
Fot. Adam Guz / KPRM

Jak mówił szef rządu, budżet jest zrównoważony. Oznacza to, że w przyszłym roku planowane dochody i wydatki budżetu państwa będą takie same. To wszystko będzie dobrze służyło polskiej gospodarce i polskiemu społeczeństwu – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, zakładane wydatki i dochody budżetu wyniosą 429,5 mld zł, a tym samym będą to największe wydatki i dochody od 1989 r.

Ponadto, podczas dzisiejszej konferencji premier poinformował o proekologicznych działaniach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które mają na celu m.in. redukcję zużycia plastiku, energii czy też poprawę segregacji odpadów. Chcemy przyszłemu pokoleniu zostawić Ziemię jak najczystszą” – zaznaczył szef rządu. „Ochrona środowiska we wszystkich wymiarach jest naszym podstawowym celem – dodał.


Zobacz także