Premier Beata Szydło złożyła kondolencje w związku z zamachem terrorystycznym we Francji

Chcę złożyć kondolencje w  imieniu Narodu Polskiego dla Narodu Francuskiego. Chcę złożyć kondolencje wszystkim rodzinom ofiar – mówiła premier Beata Szydło po tragicznym zamachu w Nicei. Zrobimy wszystko, żeby powstrzymać to szaleństwo terroryzmu, które przetacza się przez Europę – dodała.


Premier Beata Szydło podczas oswiadczenie dla mediów
fot. P. Tracz / KPRM

Premier Beata Szydło, przebywająca na XI Szczycie ASEM w Mongolii poinformowała, że wydarzenie rozpoczęło się od  minuty ciszy. Premier złożyła kondolencje Francuzom i bliskim ofiar. Wszyscy wyrażają  ubolewanie, ogromny żal i ból, ale też wielki gniew wobec tych, którzy nie potrafią powstrzymać swoich tak brutalnych, godzących w życie ludzkie, ataków – podkreśliła szefowa rządu.

To są chwile w których powinniśmy być wszyscy razem i przede wszystkim myśleć o tych, którzy zginęli i o ich rodzinach. Ale też to są momenty, w których powinniśmy głośno i wyraźnie mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm. Nie ma naszej zgody na to, by niewinni ludzie ginęli. Zrobimy wszystko, żeby powstrzymać to szaleństwo terroryzmu, które przetacza się przez Europę – powiedziała premier Beata Szydło . Jak dodała: To jest czas, kiedy powinniśmy się modlić za tych, którzy zginęli. Myśleć o tych, którzy zostali osieroceni. Być wszyscy razem.


Zobacz także