Premier Beata Szydło zainaugurowała działalność Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów

Od tego momentu Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów na czele z panem wicepremierem Mateuszem Morawieckim jest tą strukturą , która odpowiada za rozwój, gospodarkę, przygotowuje wszystkie plany, ustawy, projekty gospodarcze i koordynuje politykę gospodarczą polskiego rządu – powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia pierwszego posiedzenia Komitetu.


Fotoreporterzy czekający na rozpoczęcie. 1 z 7
fot. P.Tracz/KPRM

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów szansą na szybszy rozwój

Prezes Rady Ministrów podkreśliła, że Komitet Ekonomiczny jest strukturą, która odpowiada za rozwój i koordynuje politykę gospodarczą naszego kraju.

Według premier Szydło Polska powinna się szybciej rozwijać, ponieważ Polacy chcą żyć na europejskim poziomie, chcą mieć równe szanse, chcą mieć przede wszystkim godne życie. Jak dodała oczekiwania w stosunku to Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów są bardzo duże, ale jestem przekonana, że państwo temu sprostacie.

Plany Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów

Szefowa rządu zaznaczyła, że plan odpowiedzialnego rozwoju, który został przygotowany przez pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego, będzie planem, który będziemy w tej chwili bardzo szybko, bardzo skutecznie wprowadzać w życie.

Premier Beata Szydło wyraziła oczekiwanie, że Komitet przygotuje plany ustaw, które rząd przyjmie jeszcze do końca tego roku i harmonogram działań na przyszły rok. 

Premier życzyła powodzenia członkom komitetu i wyraziła przekonanie, że realizacja przygotowanych działań będzie wkrótce możliwa do przedstawienia. Wiem, że jest to trudne i bardzo ambitne zadanie, ale jestem przekonana, ze wspólnie będziecie państwo pracować bardzo szybko, skutecznie, intensywnie i że będziemy mogli to co zostało przedstawione zaprezentować Polakom – podkreśliła  Beata Szydło.


Zobacz także