Premier Beata Szydło w Piekarach Śląskich

Premier Beata Szydło wzięła udział w niedzielnej mszy świętej z okazji Archidiecezjalnej Pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śląskich.


Pielgrzymka kobiet w Piekarach Śląskich 1 z 6
fot. P.Tracz/KPRM

Czas dziękczynienia

Podczas Mszy i pielgrzymki podkreślano rolę kobiet w ewangelizacji. Z okazji trwającego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia podziękowano kobietom za to, że są apostołkami miłosierdzia. Podczas mszy św. homilię wygłosił arcybiskup ołomuniecki Jan Graubner, metropolita Moraw. Jego obecność nawiązywała do osoby czeskiej księżniczki Dąbrówki, która poślubiła i wprowadziła w życie chrześcijańskie władcę plemienia Polan, Mieszka I.

Archidiecezjalna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich odbywa się co roku w niedzielę po uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymka gromadzi dziesiątki tysięcy kobiet – matki, córki, siostry zakonne z różnych zgromadzeń. Kobiety modlą się przede wszystkim w intencji swoich rodzin o zdrowie, o naukę i dziękują Matce Bożej Piekarskiej. Pielgrzymka dziewcząt i kobiet to - obok majowej pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich - jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych na Górnym Śląsku.


Zobacz także