Premier Beata Szydło w Krynicy-Zdroju: Nie ma dla polskiego rządu większego priorytetu niż rozwój

Patriotyzm gospodarczy, czyli promowanie Polski poprzez gospodarkę i przemysł – nie ma lepszej promocji – mówiła premier Beata Szydło otwierając panel dyskusyjny „Polskie globalne czempiony” podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.


Premier Beata Szydło przy mównicy.
Fot. P. Tracz / KPRM

Patriotyzm gospodarczy

Według szefowej rządu patriotyzm gospodarczy, to promowanie Polski poprzez gospodarkę i poprzez przemysł. Stanowi kanwę do myślenia o rozwoju. Premier podkreśliła, że starania małych firm, aby osiągnąć zasięg globalny jest najlepszą  promocją dla Polski. Państwo jesteście od tego, by te sukcesy osiągać, by ten patriotyzm gospodarczy realizować w rzeczywistości –  dodała Beata Szydło.

Mechanizm wsparcia firm

Premier Beata Szydło podkreśliła, że stworzenie przez polski rząd dogodnych warunków dla funkcjonowania małych, średnich i dużych przedsiębiorstw na rynkach świata będzie wspólnym sukcesem, a usuwanie kłód leżących na drodze firm, jest jednym z celów jej rządu.  

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który został przygotowany, i który jest koordynowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, jest wielopłaszczyznowy i dotyka różnych aspektów. Ta jego różnorodność, wieloaspektowość daje szanse na to, żeby każdy kto ma pomysł, każdy kto ma projekt, każdy kto chce działać, miał na to szansę – mówiła premier. Ponadto, szefowa rządu zaznaczyła, że państwo musi tworzyć dobry klimat i atmosferę dla przedsiębiorczości.

Premier przekonywała, że nie ma dla Polski, dla polskiego rządu, większego priorytetu niż rozwój. Jak dodała, od tego zależy nasza przyszłość, i to, czy Polska będzie czempionem nie tylko Europy, ale i gospodarki światowej. Od tego zależą sukcesy naszych obywateli, oraz funkcjonowanie naszego państwa – mówiła Beata Szydło.

Rozwój polskich firm

Premier  podkreśliła, że o tym kto jest silniejszy obecnie decyduje stan gospodarki danego kraju. Chcemy, by polska gospodarka rozwijała się szybciej, lepiej, dawała szansę – mówiła szefowa rządu.

Premier dodała, że minister Paweł Szałamacha pracuje nad zmianą  podejścia do firm i polskiej gospodarki bez zbędnego hamulca w ich rozwoju. Nasz minister finansów razem z ministrem rozwoju mają dbać o to, żeby rozwój był szybszy i żeby mali byli średnimi, średni stawali się dużymi, a duże firmy podbijały świat –  powiedziała premier. Beata Szydło złożyła również najlepsze życzenia wszystkim przedsiębiorcom. Bo od tego, jak szybko wy odniesiecie sukces, jak duży to będzie sukces, zależy sukces Polski – podsumowała premier.


Zobacz także