Premier Beata Szydło w Krynicy-Zdroju: Musimy stawiać na innowacyjność, kreatywność i młodość

Chcemy wprowadzać wasze projekty i pomysły do obszarów, którymi zarządza państwo – mówiła premier do przedsiębiorców podczas panelu na temat startupów w Polsce, odbywającego się na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Podkreślała, że nowe technologie powinny być obecne również w tradycyjnych gałęziach przemysłu takich, jak np. górnictwo.


Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawicki podczas panelu
Fot. P. Tracz / KPRM

W spotkaniu, które odbyło się w środę, brał również udział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. 

Dobry klimat dla przedsiębiorczości

Premier Beata Szydło mówiła, że rząd zdaje sobie sprawę z tego, że aby Polska rozwijała się i była konkurencyjna to należy postawić na innowacyjność i  kreatywność. Musimy stawiać na rozwój, naukę, badania i przede wszystkim na młodość, tę odnoszącą się zarówno do wieku kalendarzowego, jak i młodość w spojrzeniu na świat – mówiła szefowa rządu.

Zdanie premier Szydło „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, który przygotował wicepremier Mateusz Morawiecki, jest planem wielopłaszczyznowym, który dotyczy różnych obszarów i dziedzin. Poświęcony jest zarówno rozwojowi tradycyjnych, jak i najnowocześniejszych przemysłów. Jeżeli dzisiaj mówimy o górnictwie, bardzo tradycyjnej gałęzi przemysłu, to chcemy, żeby to było górnictwo oparte na nowoczesnych technologiach – powiedziała szefowa rządu.

Szefowa rządu podkreśliła, że rolą rządu jest stwarzanie warunków dla startupów oraz pomoc w wychodzeniu na zewnątrz z projektami. Jesteśmy zainteresowani tym, żeby wprowadzać wasze projekty i pomysły do różnych obszarów, którymi zarządza państwo – zadeklarowała Beata Szydło. Na zakończenie dodała, że w rządzie jest  bardzo dobry klimat dla rozwoju.


Zobacz także