Premier Beata Szydło w Krakowie: Chcemy mieć cały czas w sercu słowa Jana Pawła II – Nie lękajcie się!

Nie lękamy się. Chcemy pokonywać trudności, chcemy iść do przodu i chcemy przede wszystkim być razem, uczyć się miłości jeden od drugiego wzajemnie, pomagać sobie w tych trudnych czasach, ale też dbać o siebie nawzajem – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia Parku Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Powitała również wolontariuszy i uczestników Światowych Dni Młodzieży. 


Premier Beata Szydło wita się z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży 1 z 14
fot. P. Tracz / KPRM

Sadzenie cisów

Przed uroczystym sadzeniem cisów w Parku Miłosierdzia premier Szydło zaznaczyła, że wszyscy jesteśmy z pokolenia JP II.  Podkreśliła, że papież Jan Paweł II wywarł na Polakach ogromne znaczenie. Dzisiejsza uroczystość to moment symboliczny. Będziemy zaraz otwierali Park Miłosierdzia w Centrum Jana Pawła II, w którym jest przede wszystkim troska o to, ażeby nauka wielkiego Polaka, wielkiego świętego, cały czas płynęła do ludzi, cały czas płynęła w świat,  bo to jest sens i taki był sens życia ojca Świętego Jana Pawła II – mówiła premier.

Mam nadzieję, że w dzisiejszym bardzo trudnym czasie, kiedy jest tyle różnego rodzaju niebezpieczeństw, wydarzeń, które nas martwią, wsłuchamy się w te słowa, którymi papież dodał kiedyś otuchy polskiemu narodowi – powiedziała premier Beata Szydło o apelu papieża Jana Pawła II „Nie lękajcie się".

Powitanie pielgrzymów

Szefowa rządu podczas uroczystości poświęcenia Parku Miłosierdzia w Sanktuarium Św. Jana Pawła II powitała młodzież przybywającą na obchody Światowych Dni Młodzieży. Cieszymy się, że jesteście. Zapraszamy. Wiem, że jedziecie do nas z całego świata – zwróciła się do gości premier Beata Szydło. Szefowa rządu wyraziła przekonanie, że czas Światowych Dni Młodzieży w Polsce stanowić będzie ogromną naukę, która odmieni oblicze tej ziemi.

Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się”

Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" znajdujące się na terenie tzw. Białych Mórz w sąsiedztwie Łagiewnik.  Zbudowane jest w miejscu po zakładach sodowych Solway, w których podczas wojny pracował późniejszy papież, Karol Wojtyła. Jest najważniejszym w Polsce i na świecie ośrodkiem żywej pamięci osoby i dzieła Jana Pawła II.


Zobacz także