Premier Beata Szydło w Grodzisku Mazowieckim: ponad 2,5 mln wniosków w ramach programu Rodzina 500+

Chcę, by w Polsce zapanowała moda na rodzinę i była podparta projektami oferowanymi rodzinie – premier Beata Szydło zwróciła się do przedstawicieli dużych rodzin w międzynarodowym dniu ich święta. Premier wzięła udział w niedzielnej inauguracji „Tygodnia Rodziny” w Grodzisku Mazowieckim oraz w konferencji „Przyszłość i zdrowie Polskiej Rodziny”.


Uczestnicy konferencji „Przyszłość i zdrowie Polskiej Rodziny”. 1 z 4
Fot: P. Tracz / KPRM

Szefowa rządu w podziękowaniu za program Rodzina 500+ otrzymała statuetkę od Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. To jest najpiękniejsze wyróżnienie jakie otrzymałam w swojej pracy, w swoim życiu – mówiła premier. Jak podkreśliła przygotowanie i wprowadzenie programu Rodzina 500+ to zasługa wielu ludzi. Szczególne podziękowania premier Beata Szydło skierowała do minister Elżbiety Rafalskiej, która wraz z całym zespołem z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szybko przygotowała i wdrożyła ten projekt. Poinformowała przy tym, że obecnie złożono 2,5 mln wniosków i ruszyły już pierwsze wypłaty pieniędzy z programu Rodzina 500+. Premier podziękowała również za zaangażowanie minister cyfryzacji Annie Streżyńskiej oraz szefowi resortu finansów. Minister Szałamacha znalazł w budżecie potrzebne 20 mld zł na wprowadzenie projektu w tym roku – podkreślała.

Kompleksowy program wsparcia polskich rodzin

To zobowiązanie podjęliśmy wobec Polaków w trakcie kampanii wyborczej. Bardzo się cieszę, że dotrzymaliśmy danego słowa. Ten program będzie kontynuowany i jest pierwszym etapem, ponieważ chcemy, by w Polsce zapanowała moda na rodzinę i była podparta projektami oferowanymi rodzinie – mówiła premier Szydło. Jednocześnie zaznaczyła, że jej rząd docenia trud posiadania i wychowywania dzieci. Nie da się ustawowo zapisać miłości do dzieci i rodziców ani szczęścia rodzinnego, ale można w ustawie zapisać rozwiązania pomagające rodzinom, zachęcające młodych ludzi do zakładania rodzin – przekonywała premier Beata Szydło mówiąc, że dzięki rodzinom budujemy przyszłość naszej ojczyzny. Jak dodała program Rodzina 500+ kierowany jest do wszystkich rodzin i nie jest to pomoc o charakterze socjalnym.

Premier poinformowała, że w najbliższym czasie jej rząd przedstawi kolejne elementy kompleksowego programu wsparcia polskich rodzin. Jednym z nich jest program Mieszkanie+. Chcemy, żeby każda rodzina mogła mieć własne mieszkanie, żeby mogła w tym mieszkaniu myśleć o bezpiecznym i spokojnym wychowaniu swoich dzieci – podkreślała szefowa rządu.

Życzenia od premier z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny

Premier Beata Szydło mówiła, że „moda na rodzinę” będzie konsekwentnie realizowana przez jej rząd, bo to największa wartość we współczesnym świecie. Dziękuję wszystkim polskim rodzinom, które na co dzień, poprzez bycie ze sobą i swoją miłość udowadniają, że rodzina to coś wspaniałego. Należy dokładać wszelkich starań, by o nią dbać i o niej pamiętać – premier podkreślała znaczenie zapewnienia bezpieczeństwa rodzinom.


Zobacz także