Premier Beata Szydło: To był dla mnie zaszczyt pełnić funkcję premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej

Chcę podziękować przede wszystkim moim rodakom, za to, że wspieraliście Państwo nasz rząd, za wasze głosy w kampanii wyborczej. Świadoma odpowiedzialności za moment historyczny, w którym znalazła się w tej chwili Polska, pozostanę w rządzie po to, żeby razem z Prawem i Sprawiedliwością budować dobrą zmianę – powiedziała premier Beata Szydło podczas piątkowego wystąpienia w Sejmie.


Premier Beata Szydło na mównicy w Sejmie.
fot. R. Zambrzycki / Kancelaria Sejmu

Dobre dwa lata

W ciągu tych dwóch lat udało się zrobić bardzo wiele dobrego. Jestem dumna z tego, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w tym czasie przywrócił wiarę Polaków w polskie państwo, przywrócił godność polskim rodzinom, a przede wszystkim, że Polska tak wspaniale się rozwija – zaznaczyła szefowa rządu, która w czwartek wieczorem złożyła rezygnację ze stanowiska Prezesa Rady Ministrów.

Jak dodała, filarami rządu PiS są rodzina, bezpieczeństwo i rozwój. W ocenie premier Beaty Szydło to właśnie rozwój może dać szansę, by Polska stała się państwem bezpiecznym, w którym chcą mieszkać polskie rodziny i rozwijać swoje ambicje i marzenia, oraz by gospodarka konkurowała z najlepszymi. To jest najważniejsze wyzwanie, które stoi przed nami wszystkimi – mówiła.

Nadal w rządzie dla dobrej zmiany

Chcę podziękować przede wszystkim moim rodakom, za to, że wspieraliście Państwo nasz rząd, za wasze głosy w kampanii wyborczej. Świadoma odpowiedzialności za moment historyczny, w którym znalazła się w tej chwili Polska, pozostanę w rządzie po to, żeby razem z Prawem i Sprawiedliwością budować dobrą zmianę – zapowiedziała. Beata Szydło podziękowała także Wysokiej Izbie i klubowi parlamentarnemu Prawo i Sprawiedliwość za wspólną pracę. To był dla mnie zaszczyt pełnić funkcję premiera rządu Rzeczpospolitej Polskiej – podkreśliła.


Zobacz także