Premier Beata Szydło spotkała się z protestującymi przedstawicielami NSZZ „Solidarność”

Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji dotyczących projektów ustaw, które w tej chwili przygotowuje resort. Czekamy na opinie "Solidarności" w sprawie tych projektów – poinformowała premier po spotkaniu z przedstawicielami NSZZ „Solidarność”.


Premier Beata Szydło na spotkaniu w Centrum Diaglou Społecznego 1 z 8
Fot: P. Tracz / KPRM

Dialog w ważnych sprawach  

Zobowiązałam ministra do konkretnych działań w konkretnym czasie – powiedziała premier Szydło po spotkaniu w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Zdaniem szefowej rządu rozmowy z przedstawicielkami Solidarności były „dobre i rzeczowe”, za co im podziękowała. Premier poinformowała, że obie strony uznały, że na wtorkowym spotkaniu omówione zostały wątpliwości i rozmowy będą kontynuowane. Jak dodała Beata Szydło, czeka na sformułowanie na piśmie tych oczekiwań, które były dzisiaj podnoszone.   

System opieki zdrowotnej ukierunkowany na pacjenta

Premier Beata Szydło mówiła, że po latach zaniedbań, system służby zdrowia musi zostać naprawiony. Jesteśmy bliscy tego, by pierwsze projekty ustaw zostały przyjęte, będą trwały konsultacje – powiedziała szefowa rządu. Jak dodała, kolejne spotkania z przedstawicielami służby zdrowia będą służyły temu, by system opieki medycznej był jak najlepszy. By system był ukierunkowany na pacjenta i na to, żeby pracownicy służby zdrowia mogli spokojnie wykonywać swoje zawody – podkreśliła premier Szydło.


Zobacz także