Premier Beata Szydło: Rząd realizuje inwestycje służące lokalnym społecznościom

To jest przykład tego, że wspólnie można zrobić bardzo wiele, nawet w tak małych miejscowościach i społecznościach – powiedziała premier Beata Szydło podczas sobotniej uroczystości otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego w jej rodzinnej miejscowości Przecieszyn.


Premier Beata Szydło przemawiająca podczas otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego w Przecieszynie. 1 z 14
fot. P. Tracz/KPRM

Jak zaznaczyła szefowa rządu, program, w ramach którego boisko zostało zmodernizowane, jest przykładem tego, że rząd realizuje nie tylko duże inwestycje, ale też takie, z których skorzystać będą mogły lokalne społeczności. Mówiła, że boisko ma służyć wszystkim mieszkańcom – dzieciom, dorosłym i sportowcom.

Obiekty sportowe miejscem spotkań

Premier Beata Szydło dodała, że obiekty sportowe w niewielkich miejscowościach mają nie tylko służyć rozwojowi kultury fizycznej, ale także być miejscem spotkań dzieci i młodzieży. Prezes Rady Ministrów podkreślała znaczenie bycia razem i budowania w ten sposób wspólnoty.

Zdaniem Beaty Szydło nowe boisko jest dowodem na to, że można wygospodarować fundusze, by spełniać marzenia najmłodszych o zdobywaniu szlifów sportowych i rozwoju kariery.

Nie ma sukcesów bez szkolenia

Nie ma sukcesów sportowych, nie ma osiągnięć na miarę medali najważniejszych imprez międzynarodowych, jeśli nie ma odpowiedniego szkolenia, wsparcia i infrastruktury – mówił Witold Bańka, minister sportu i turystyki. Jak podkreślił, niejednokrotnie właśnie w małych miejscowościach rodzą się przyszłe gwiazdy. Tutaj poznają smak sportu, rozwijają się poprzez sport – zaakcentował.

Szef resortu sportu oznajmił, że w minionym roku rządowe wsparcie otrzymało 718 inwestycji sportowych. Witold Bańka zapowiedział także utrzymanie programu, na który w tym roku przeznaczone będzie blisko pół miliarda złotych. Dofinansujemy co najmniej 2,5 tys. inwestycji sportowych w całej Polsce: hal, stadionów, ale także takich małych boisk wielofunkcyjnych – zapowiedział minister.


Zobacz także