Premier Beata Szydło: Rada Ministrów przedłoży nowy projekt budżetu

Jednym z tematów wtorkowych obrad Rady Ministrów była realizacja tegorocznego budżetu oraz prace nad budżetem na 2016 rok. Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier odniosła się m.in. do kwestii bezpieczeństwa państwa, przyjmowania uchodźców oraz programu „Rodzina 500+”.


Premier Beata Szydło na konferencji prasowej
Fot. KPRM

Budżet państwa

Premier Beata Szydło poinformowała, że Rada Ministrów przedłoży nowy projekt budżetu państwa na 2016 rok, w którym znajdą się środki na zadania priorytetowe, o których mówiła m.in. w expose. Dodała, że obecnie weryfikowane są założenia budżetu przygotowane przez poprzedni rząd. Naszym priorytetem jest program „Rodzina 500+. Ten program będzie realizowany w przyszłym roku. Chcemy w związku z tym zabezpieczyć środki – mówiła szefowa rządu. Podkreśliła, że projekt zostanie przygotowany w taki sposób, aby wszyscy, którzy tej pomocy potrzebują, mogli ją otrzymać.

Plan prac rządu

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że w ciągu pierwszych 100 dni prac rządu, najpilniejsze projekty ustaw zostaną przyjęte lub wdrożone do procedowania. Wyznaczyliśmy sobie również harmonogram prac do końca bieżącego roku – mówiła szefowa rządu.

Priorytet: bezpieczeństwo

Sprawy bezpieczeństwa są dla nas bardzo istotne, szczególnie w trudnej sytuacji, która jest w tej chwili na świecie. W związku z tym, będziemy robili wszystko, żeby polska armia była bardzo dobrze i profesjonalnie wyposażona –  powiedziała premier Beata Szydło. Jednocześnie podkreślała, że istotne jest, by wyposażanie było, o i ile to będzie możliwe, produkowane na bazie polskiej gospodarki.

Przyjmowanie uchodźców: To jest czas na pogłębioną refleksję

Zdaniem szefowej rządu po atakach terrorystycznych w Paryżu, ocena sytuacji dotyczącej imigrantów zmieniła się nie tylko w polskim rządzie. Odnosząc się do kwestii uchodźców stwierdziła, że polski rząd szanuje zobowiązania międzynarodowe. Zaznaczyła, że w tej sprawie będą prowadzone rozmowy, do czego zachęcają również sygnały płynące z innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Premier Beata Szydło powiedziała, że decyzja o przyjęciu 7 tys. uchodźców, nie była dobra.


Zobacz także