Premier Beata Szydło: powstanie odcinek drogi Via Baltica. „Wywiązaliśmy się z wielu zobowiązań”

Polacy nam zaufali, bo myślimy o sprawach zwykłych ludzi, w tym z małych miejscowości. Daliśmy nadzieję, którą przekuwamy w działania. Mamy plan i krok po kroku go realizujemy. Nie ustaniemy w zmienianiu Polski - premier Beata Szydło przekonywała na konferencji prasowej w Łomży (woj. podlaskie). Premier ogłosiła w poniedziałek, że to właśnie w tym miejscu powstanie droga ekspresowa S61 w ramach trasy Via Baltica.


Premier Beata Szydło prezentuje umowę na powstanie odcinka 1 z 6
fot. P. Tracz / KPRM

Spełnione obietnice wyborcze PiS

Poniedziałkowe spotkanie premier Beaty Szydło z podlaskimi samorządowcami dotyczyło odcinka drogi S61 przebiegającego przez Łomżę od Ostrowi Mazowieckiej (Mazowieckie) do Szczuczyna (Podlaskie). To 91 km planowanej trasy.

Przyjechałam dzisiaj do Łomży, żeby rozliczyć się z obietnic, które składane były tutaj w kampanii wyborczej przez PiS - podkreślała premier Beata Szydło. Jak mówiła budowa trasy Via Baltica to jedna ze spełnionych obietnic. Z satysfakcją mogę dziś zaprezentować umowę podpisaną przez ministra budownictwa na realizację drogi, która stworzy dla miasta i regionu szansę. To jest namacalny efekt działań rządu Prawa i Sprawiedliwości - dodała

Zrównoważony rozwój

Szefowa rządu zaznaczyła, że „trzeba dać szanse polskim rodzinom, by mogły żyć godnie”, a polityka jej rządu jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania wyrażone przez obywateli w trakcie kampanii wyborczej. Ludzie mówili, że oczekują pracy i stabilizacji. Młodzi, że chcą mieszkać w Polsce i spełniać swoje marzenia. By tak się stało, muszą mieć perspektywę rozwoju i pewność, że będą mogli utrzymać rodzinę – przypomniała premier. Jednocześnie dodała, że jej rząd troszczy się o ludzi w mniejszych miejscowościach i prowadzi politykę wyrównywania szans.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że po raz pierwszy od lat rząd zajął się „sprawami zwykłych ludzi, a nie sprawami polityków”. Wśród najważniejszych spraw, które udało się osiągnąć, wymieniła programy Rodzina 500+, Mieszkanie+, podniesienie płacy minimalnej i wprowadzenie darmowych leków dla seniorów. Przez rok rządowi udało się dużo zrobić; był to też rok, który nauczył nas pokory - podkreśliła premier. Wywiązaliśmy się z wielu zobowiązań, ale to dopiero początek drogi i z tego zdajemy sobie sprawę. Teraz przed nami czas, kiedy musimy przed wami stanąć, zdać sprawozdanie z tego, co zrobiliśmy w ciągu roku, poprawić błędy, wyciągnąć wnioski z tego, czego nie udało się zrobić i iść do przodu – dodała szefowa rządu.

W poniedziałkowej konferencji prasowej na Podlasiu obok premier wzięli też udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

Trasa Via Baltica 

Droga ekspresowa S61 ma stanowić jedną z polskich części europejskiej trasy E67 (Helsinki-Praga), która na odcinku Helsinki-Warszawa nazywana jest Via Baltica.

Według informacji z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odcinek od Ostrowi do Szczuczyna ma być podzielony na sześć zadań inwestycyjnych; prace przygotowawcze dla poszczególnych zadań są zaawansowane w różnym stopniu.

 


Zobacz także