Premier Beata Szydło: Polska oczekuje kompromisu w sprawie pracowników delegowanych

Polska oczekuje kompromisu w sprawie zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych. Obecne propozycje są dla nas nie do przyjęcia –  oświadczyła premier Beata Szydło po rozmowie z premierem Estonii Jürim Ratasem.


Premier Beata Szydło z premierem Estonii Jürim Ratasem na tle flag. 1 z 7
fot. P. Tracz / KPRM

Pracownicy delegowani

Szefowa polskiego rządu zaznaczyła, że oczekuje rozwiązań kompromisowych jeżeli chodzi o kwestie migracji i pracowników delegowanych. Przedstawiłam punkt widzenia, który reprezentuje polski rząd.  Oczekujemy kompromisu. Polska zrobi wszystko, żeby tak się stało. Taka jest wola prezydencji, by ten kompromis został wypracowany – oznajmiła Beata Szydło. Dodała również, że dla Polski propozycje, które dotyczą pracowników delegowanych są nie do przyjęcia.

Współpraca Polski i państw Bałtyckich

Premierzy państw rozmawiali również o ważnych dla regionu sprawach związanych z bezpieczeństwem. Wymieniliśmy swoje uwagi na temat ćwiczeń Zapad-2017, rozmawialiśmy na temat zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem, poruszyliśmy temat tego, co dzieje się w tej chwili za naszą wschodnią granicą oraz w regionie Bałtyku – powiedziała premier Beata Szydło. Dodała także, że współpraca Polski i państw bałtyckich musi być bardzo silna. Przede wszystkim najważniejszym interesem jest bezpieczeństwo regionu. Jak mówiła premier, z Jürim Ratasem rozmawiała również o kwestiach infrastrukturalnych, m.in. o Rail Baltica. Ustaliliśmy, że format Polska - państwa bałtyckie jest niezwykle istotny i chcemy kontynuować współpracę w ramach tego projektu – dodała szefowa rządu. Na koniec podkreśliła, że dla Polski Estonia jest bardzo ważnym partnerem.


Zobacz także