Premier Beata Szydło: Polska jest ważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych

Myślę, że to jest piękny i wielki dzień. Polska jest dumnym państwem, my jesteśmy dumnym narodem. Podkreślał to również pan prezydent Donald Trump w swoim wystąpieniu – powiedziała premier Beata Szydło po przemowie prezydenta Stanów Zjednoczonych przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.


Premier Beata Szydło udziela wypowiedzi dla mediów
fot. KPRM

To, że dzisiaj prezydent Donald Trump tutaj, na tle Pomnika Powstańców Warszawskich występował i był razem z nami dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, jest państwem, z którym trzeba się liczyć i jest państwem, które jest gwarantem światowego pokoju i bezpieczeństwa – oceniła szefowa polskiego rządu.

Według niej szybko się rozwijamy, jesteśmy państwem, które gwarantuje swoim obywatelom najwyższe standardy życia. Ale też państwem, które chce z innymi współpracować po to, byśmy budowali pokój na świecie – powiedziała premier Beata Szydło.

Jak podkreśliła, Stany Zjednoczone są dla Polski bardzo ważnym partnerem i świadczy o tym fakt dzisiejszych rozmów prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą na temat bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej. Są już podjęte konkretne decyzje, co świadczy o tym, że Polska jest ważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych – dodała premier.

Polska rozwija się świetnie

Pan prezydent Donald Trump mówił w swoim wystąpieniu także o polskim bohaterstwie, o wspaniałych Polakach – podkreśliła szefowa rządu, odnosząc się do wystąpienia amerykańskiego prezydenta i przypomnianych przez niego momentów historii Polski i Powstania Warszawskiego.

Jestem dumna z tego, że Polska rozwija się tak świetnie, że rząd, którym mam zaszczyt kierować, prowadzi polskie sprawy w dobrym kierunku. I jestem dumna z tego, że dzisiaj mogliśmy tutaj przeżywać tak wspaniałe i ważne chwile – zakończyła premier.


Zobacz także