Premier Beata Szydło: Ojciec Święty Franciszek czeka, by spotkać się z Polakami

Premier Szydło w  piątek  (13 maja) spotkała się z papieżem w Watykanie. Głównym tematem rozmów w Stolicy Apostolskiej był przyjazd papieża do Polski na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie.


Premier Beata Szydło podczas spotkania z papieżem Franciszkiem 1 z 12
fot. P. Tracz / KPRM

Rozmawialiśmy o polskich rodzinach, rozmawialiśmy o Polsce. Papież bardzo podziękował i cieszył się z tego, że w Polsce wprowadzane są programy, które mają wspierać rodziny. To była bardzo dobra rozmowa – mówiła premier Szydło. Dodała, że czekamy na Ojca Świętego i młodzież z całego świata. Zadeklarowała, że dołożymy wszelkich starań, by te dni były bezpieczne i przyniosły również polskiemu państwu wspaniałe owoce. Wizyta szefowej rządu w Watykanie wpisuje się w przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Beata Szydło wręczyła papieżowi reprint Biblii z 1599 roku w tłumaczeniu księdza Jakuba Wujka. Od Franciszka otrzymała pamiątkowy medal pontyfikatu, wręczany tradycyjnie przedstawicielom władz krajów.

Przed audiencją polska delegacja z szefową rządu na czele uczestniczyła w mszy przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra. W piątek mija 35 lat od zamachu na polskiego papieża. Premier towarzyszyli m.in. szefowa kancelarii premiera Beata Kempa i wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Audiencja u Ojca Świętego była pierwszym spotkaniem premier z papieżem Franciszkiem. Podczas wizyty szefowa rządu spotkała się również z abp. P. R. Gallagherem, sekretarzem do spraw stosunków z państwami, z którym także rozmawiała o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. 


Zobacz także