Premier Beata Szydło oddała hołd ofiarom zamachu terrorystycznego w Manchesterze

Premier Beata Szydło złożyła kwiaty pod Ambasadą Brytyjską w Warszawie. Jestem wstrząśnięta wiadomością o zamachu terrorystycznym w Manchesterze. Składam wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich osób, które straciły życie w tej tragedii - napisała w księdze kondolencyjnej.


Premier Beata Szydło składa kwiaty pod Ambasadą Wielkiej Brytanii 1 z 3
fot. KPRM

Prezes Rady Ministrów kategorycznie potępiła odrażający akt terroru i przemoc wymierzoną w niewinnych ludzi. Wspólnota międzynarodowa musi w sposób zdecydowany przeciwstawić się działaniom godzącym w bezpieczeństwo obywateli. Nie pozwolimy na destrukcję demokratycznych i tolerancyjnych fundamentów naszych społeczeństw - napisała premier Beata Szydło w księdze kondolencyjnej w Ambasadzie Brytyjskiej. Według informacji polskiego MSZ w zamachu terrorystycznym w Manchesterze zginęło dwoje Polaków. Wśród rannych jest jeden obywatel RP.

W zamachu, do którego doszło w poniedziałek w nocy w pobliżu hali widowiskowej w Manchesterze, zginęły co najmniej 22 osoby, 59 osób przewieziono do szpitali. Atak w Manchesterze był najpoważniejszym zamachem na terenie Wielkiej Brytanii od 12 lat.

Po zamachu szefowa polskiego rządu wystosowała kondolencje do premier Theresy May.


Zobacz także