Premier Beata Szydło o współpracy z Czechami: Będziemy realizowali razem projekty infrastrukturalne

Umówiliśmy się, że będziemy realizowali razem, Polska po swej stronie, a Czechy po swej, projekty infrastrukturalne - mówiła premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Bohuslavem Sobotką w Wiśle. Szefowa rządu podziękowała premierowi Czech za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.  


Premier Szydło i premier Czech wraz z delegacją zmierzają na miejsce spotkania 1 z 4
fot. P. Tracz / KPRM

Spotkanie poświęcone było współpracy bilateralnej i tym przedsięwzięciom, które chcemy wspólnie realizować. Rozmawialiśmy także o tym, co nas czeka podczas szczytu Rady Europejskiej w Brukseli - mówiła w poniedziałek premier Beata Szydło. Jak dodała, z premierem Czech rozmawiała również o bieżących kwestiach m.in. infrastrukturze drogowej, w tym realizacji drogi S3, która ma się łączyć z czeską autostradą D11. Beata Szydło podkreśliła, że to ważny projekt, który realizujemy ze środków unijnych.

Kolejna kwestia to wspólna realizacja żeglowności na Odrze. Nasi ministrowie w najbliższym czasie spotkają się i powołają zespół, który zajmie się realizacja tego projektu - poinformowała szefowa rządu. Premier stwierdziła, że ważną kwestią jest współpraca kulturalna. Będziemy podpisywać w najbliższym czasie polsko-czeską umowę dotyczącą współpracy Policji - zapowiedziała Beata Szydło.

Polska premier podziękowała premierowi Bohuslavowi Sobotce za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Spotkanie premierów w Wiśle było pierwszym spotkaniem dwustronnym od czasu polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych, które odbyły się 8 kwietnia 2016 r. w Warszawie.


Zobacz także