Premier Beata Szydło o programie Rodzina 500+: "Chcemy, żeby każda rodzina czuła się bezpiecznie"

Szefowa rządu odwiedziła gospodarstwo rodzinne z miejscowości Mystkówiec-Szczucin i towarzyszyła mieszkającej tam rodzinie podczas składania wniosku o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500+”.


Premier Beata Szydło i minister rafalska z wizytą u rodziny w ramach projektu Rodzina 500 Plus
fot. P. Tracz / KPRM

Chcemy podkreślać wagę polskich rodzin – zaznaczyła premier Beata Szydło. Chcemy, by rodziny miały poczucie tego, że państwo wspiera je na różne sposoby – dodała. Szefowa rządu podkreślała, że program Rodzina 500+ daje nie tylko wsparcie finansowe, ale ma również wymiar związany z poczuciem godności i zapewnieniem spokoju o przyszłość. Mam nadzieję, że polskich rodzin i dzieci będzie jeszcze więcej –  powiedziała.

Ruszył program Rodzina 500+

Mamy poczucie tego, że w Polsce dzieje się teraz coś wielkiego – stwierdziła Beata Szydło i  jeszcze raz podziękowała osobom, które były zaangażowane w przygotowanie i uruchomienie inicjatywy. Podkreślała, że program zrodził się przy współpracy wszystkich ministrów i wojewodów, a obecnie w realizację włączają się też samorządy.

Premier zachęcała do składania wniosków o świadczenia w wyznaczonych miejscach (np. w urzędach gmin, ośrodkach pomocy społecznej) i przez internet. Podkreśliła, że można korzystać także z informacji, jakie przekazują wolontariusze jeżdżący busami500+.

Szefowa rządu gościła w wielopokoleniowej rodzinie w  miejscowości Mystkówiec-Szczucin. W towarzystwie szefowej rządu rodzina złożyła w piątek wniosek o świadczenie w programie „Rodzina 500+” w urzędzie gminy w miejscowości Zatory (woj. mazowieckie).


Zobacz także