Premier Beata Szydło o nowym rządowym programie dla rozwoju sportu

„Możemy dziś ogłosić bardzo dobry program dla polskiego sportu. Sport dzieci i młodzieży jest priorytetem” - poinformowała premier Beata Szydło na czwartkowej konferencji prasowej z udziałem ministra sportu Witolda Bańki.


Premier, minister stportu i pracownicy ministerstwa podczas konferencji prasowej (zdjęcie 1) 1 z 4
fot. KPRM

Rządowy program dla rozwoju sportu

Chcemy, by środki przeznaczone na rozwój sportu były wydawane w sposób systemowy i rzeczywiście trafiły do tych środowisk, które trzeba wspierać, bo tam widzimy szanse dla sukcesu polskiego sportu – mówiła premier Beata Szydło. Zależy nam na tym, by nasi sportowcy zdobywali najwyższe laury, żeby mogli spokojnie przygotowywać się do ważnych wydarzeń sportowych – dodała. Szefowa rządu przypomniała, że w tym roku przed polskimi sportowcami wiele ważnych imprez, m.in. udział w igrzyskach olimpijskich. Polska będzie też gospodarzem Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Juniorów.

Sport dzieci i młodzieży

Nie ma sukcesów i wybitnych sportowców, jeśli nie inwestuje się w dzieciaki i młodzież, a to kształcenie jest pewnym zaplanowanym ciągiem – podkreślała premier Beata Szydło. Dodała przy tym, że jej program proponowany przez jej rząd zapewni warunki dla rozwoju karier młodych utalentowanych sportowców. Musimy stworzyć system, którzy będzie spójny, a dzieci i młodzież miały szeroką paletę możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Chcemy postawić bardzo mocno na sport dzieci i młodzieży w szkołach – mówiła premier. Zaznaczyła przy tym, że dla zdrowia wszystkich polskich dzieci ważny jest ruch. Ważne jest, by dzieci miały gdzie ćwiczyć. To jest niezwykle istotne i znalazło się w programie jako jeden z priorytetów.

W konferencji prasowej obok premier Beaty Szydło uczestniczył minister sportu i turystyki Witold Bańka. Szkolne Kluby Sportowe staną się fundamentem spójnej koncepcji szkoleniowe – poinformował szef resortu sportu. Dodał przy tym, że obok sportu dzieci i młodzieży drugim z priorytetów Ministerstwa Sportu będzie sport wyczynowy. Niebawem rozpoczną się prace nad zmianą ustawy o sporcie. Uregulowane zostaną też kwestie dotyczące dopingu – mówił minister Bańka. Ponadto rząd będzie promować Polskę poprzez wydarzenia takie jak Światowe Dni Młodzieży oraz Euro 2016 we Francji.

Premier trzyma kciuki za sukcesy sportowców

Premier Beata Szydło życzyła sukcesów szczypiornistom, którzy w piątek rozpoczynają walkę o najwyższe laury w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn oraz wszystkim sportowcom, którzy w tym roku podejmują rywalizację sportową.


Zobacz także