Premier Beata Szydło o efektach programu „Gospodarka Plus”: Polska jest w czołówce najlepiej rozwijających się państw w Unii Europejskiej

Dane GUS dotyczące spadku bezrobocia w Polsce do 8,1 proc. pokazują, że jesteśmy dynamicznie rozwijającym się krajem, dynamicznie rozwijającą się gospodarką – poinformowała w środę premier Beata Szydło w Woli Gutowskiej k. Jedlińska (Mazowieckie).


Wypowiedź premier Szydło. W tle pracownicy firmy. 1 z 6
Fot. P. Tracz / KPRM

Synergia programów prospołecznych i prorozwojowych rządu PiS

W ostatnich dniach potwierdza się to, że polska gospodarka odnosi sukcesy. Dane GUS potwierdzają, że „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” jest konsekwentnie realizowany przez wszystkie resorty i przynosi konkretne efekty. Bezrobocie spadło w marcu do 8,1 proc. - podkreślała premier Beata Szydło na konferencji prasowej w firmie Radmot. Dodała przy tym, że, jesteśmy dynamicznie rozwijającym się krajem i gospodarką, która stawia sobie coraz wyższe cele. Gospodarka, przemysł, rozwój, rodzina i bezpieczeństwo to priorytety, które od początku konsekwentnie realizujemy - mówiła.

Jak podkreślała premier Beata Szydło rządowa strategia rozwoju realizowana od 1,5 roku zakłada, że będzie on zrównoważony i skorzystają z niego wszyscy obywatele i regiony. Polska jest państwem bezpiecznym, rozwijającym się z dobrym klimatem dla przedsiębiorców - premier Beata Szydło zaprosiła do inwestowania nad Wisłą.

Polska w czołówce UE, czyli „Gospodarka Plus” w praktyce

 Polska jest obecnie w czołówce najlepiej rozwijających się państw w Unii Europejskiej - mówiła premier Beata Szydło. Jest to zasługa ambitnych rządowych programów prorozwojowych i prospołecznych pobudzających wzrost gospodarczy. Obniżyliśmy podatek CIT dla małych przedsiębiorców z 19% do 15%. Wprowadziliśmy rozliczne rozwiązania poprawiające klimat dla biznesu w połączeniu z programami społecznymi i sztandarowym 500+ - premier podkreślała synergię projektów prospołecznych i gospodarczych.

Wzrastają pozytywne nastroje konsumenckie i przedsiębiorców, poprawiają się wskaźniki dotyczące produkcji przemysłowej, eksportu, spadku bezrobocia. Idziemy w dobrym kierunku - stwierdziła premier. Premier podziękowała za inicjatywę polskich firm, bo nie byłoby tych dobrych danych, gdyby nie przedsiębiorcy, którzy wykorzystują moment rozwoju gospodarczego. Jako przykład premier Beata Szydło przywołała mazowiecki Radmot, który zaczynał działalność jako kilkuosobowa firma. W tym roku Radmot bierze udział w międzynarodowych targach przemysłowych w Hanowerze, na których prezentuje swój potencjał i szuka tam partnerów. Rząd premier Beaty Szydło przygotowuje bowiem otoczenie legislacyjnie po to, by biznes mógł korzystać z dobrego prawa i realizować program „Gospodarka Plus” w praktyce.


Zobacz także