Premier Beata Szydło o dobrej zmianie w służbie zdrowia

„Może być w Polsce normalnie. Na tym polega dobra zmiana, którą w tej chwili wprowadza polski rząd” - mówiła premier Beata Szydło. Szefowa rządu na czwartkowej konferencji prasowej w Radomiu poinformowała, że od początku roku wszystkie przychodnie oraz szpitale działają bez problemów i udzielają pomocy medycznej pacjentom.


Premier i minister zdrowia na konferencji przed radomską przychodnią 1 z 8
Fot. P. Tracz / KPRM

Podstawowa opieka zdrowotna od 1 stycznia działa bez żadnych perturbacji. To efekt zmiany w relacjach.


Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
Chcemy powiedzieć o tym, co jest sukcesem polskiego rządu i pana ministra, ale tak naprawdę jest normalnością. Opozycja pyta gdzie jest dobra zmiana. Chcę powiedzieć, że dobra zmiana jest m.in. tutaj w Radomiu i we wszystkich miejscach, w których dzisiaj pacjenci mogą spokojnie przychodzić do lekarza, uzyskiwać pomoc medyczną, a lekarze mogą spokojne pracować - mówiła premier Beata Szydło na czwartkowej konferencji prasowej w Radomiu.

Dobra zmiana w polskiej służbie zdrowia

Szefowa rządu przypomniała, że na początku ubiegłego roku wiele przychodni było zamkniętych, m.in. odwiedzany przez nią Niepubliczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Południe” w Radomiu. Poprzedni rząd nie potrafił porozumieć się z lekarzami i wynegocjować kontraktów. Pacjenci nie mieli zabezpieczonej pomocy medycznej, a lekarze musieli podejmować dramatyczne decyzje – podkreślała premier Beata szydło. Dodała przy tym, że dzięki działaniom jej rządu na początku 2016 roku sytuacja jest inna.

W konferencji prasowej obok premier Beaty Szydło uczestniczył także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podstawowa opieka zdrowotna od 1 stycznia działa bez żadnych perturbacji. To efekt zmiany w relacjach – podkreślał minister zdrowia. Zaznaczył jednocześnie, że od początku działania rządu odbyło się szereg spotkań, m.in. z przedstawicielami podstawowej opieki zdrowotnej. To doprowadziło do rezultatu, jakim jest normalne funkcjonowanie wszystkich przychodni, szpitali i innych placówek zdrowia – mówił minister Konstanty Radziwiłł.


Zobacz także