Premier Beata Szydło: Najważniejsi są mali pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka, którzy dzisiaj potrzebują pomocy

Będziemy prowadzili dialog, w celu zachęcania do tego, by porozumienie w Centrum Zdrowia Dziecka zostało podpisane – mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu z Konstantym Radziwiłłem, ministrem zdrowia.


Premier Beata Szydło i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej
Fot. P. Tracz / KPRM

Wtorkowa rozmowa premier Beaty Szydło z ministrem zdrowia dotyczyła sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka (CZD), w którym od tygodnia trwa strajk pielęgniarek. Na konferencji prasowej szefowa rządu podkreślała, że najważniejsze jest zdrowie małych pacjentów tej placówki. Centrum Zdrowia Dziecka jest miejscem przede wszystkim nadziei dla wielu rodziców na to, że ich chore dzieci, znajdą tam pomoc i że będą przede wszystkim bezpieczne – powiedziała premier. Zadeklarowała, że strona rządowa będzie zachęcała do dialogu i podpisania porozumienia. Wszystkie zobowiązania, które podjęli nasi poprzednicy w kampanii wyborczej, będziemy realizować – powiedziała szefowa rządu.

Zobowiązałam pana ministra, aby tak jak do tej pory, ministerstwo monitorowało sytuację w Centrum Zdrowia Dziecka – poinformowała premier. Ponadto, Beata Szydło stwierdziła, że pielęgniarki mają prawo do protestu i mają prawo oczekiwać tego, że będą godnie zarabiać. Podkreśliła, że pielęgniarki wykonują ciężką i niezwykle odpowiedzialną pracę, i premier dodała, że trzeba znaleźć rozwiązanie dotyczące zarobków w tym zawodzie.

Systemowe zmiany w ochronie zdrowia

Premier Beata Szydło stwierdziła, że potrzebny jest czas  na to, by wprowadzić takie zmiany, które rzeczywiście wyjdą naprzeciw pracownikom służby zdrowia i będą zabezpieczały pacjentów. Poinformowała, że Ministerstwo Zdrowia już nad nimi pracuje.  Jak dodała premier Szydło, celem rządu są takie rozwiązania, które  pozwolą na to, by wszyscy pacjenci w Polsce mogli czuć się bezpieczni i otrzymali pomoc, której oczekują.


Zobacz także