Premier Beata Szydło na spotkaniu z mieszkańcami Makowa Mazowieckiego. #100dniNaPlus

„Zobowiązanie dotyczące darmowych leków dla seniorów, złożone podczas kampanii wyborczej w Makowie Mazowieckim, zostało zrealizowane”- zaznaczyła premier Beata Szydło. Było to szóste spotkanie Prezes Rady Ministrów z Polakami w ramach #100dniNaPlus.


Premier Beata Szydło na spotkaniu z seniorami 1 z 4
Fot: P. Tracz / KPRM

Wsparcie dla seniorów

Jak powiedziała premier Beata Szydło ustawa dotycząca darmowych leków dla osób powyżej 75. roku życia to pierwszy krok do tego, by polepszyć los polskich seniorów. Zapowiedziała, że ustawa zacznie obowiązywać jeszcze w 2016 roku.

Podczas spotkania w Makowie Mazowieckim mówiła, że w tym roku emeryci otrzymają jednorazowy dodatek, który powinien stanowić wsparcie dla starszych osób. Jednocześnie premier doceniła pracę uniwersytetów trzeciego wieku, które są ważną częścią lokalnej społeczności.

Priorytetem rządu jest rodzina

Premier zaznaczyła, że na każdym z dzisiejszych spotkań słyszała, że program „Rodzina 500+” jest bardzo dobrze przyjmowany. Poinformowała, że już od kwietnia pieniądze z programu zaczną trafiać do polskich rodzin. To jest realna pomoc –  skomentowała. Jak dodała Beata Szydło, jej gabinet dał także możliwość decydowania rodzicom o tym, kiedy ich dzieci powinny pójść do szkoły.

Wsparcie przedsiębiorców

Uczestnicy spotkania w Makowie Mazowieckim z entuzjazmem przyjęli informację dotyczącą 15 % podatku CIT dla małych przedsiębiorców. Projekt ustawy wczoraj został skierowany do konsultacji. Jednocześnie, szefowa rządu mówiła o innych zadaniach, które stoją przed jej gabinetem, a związane są z tworzeniem miejsc pracy i programami rozwojowymi. Zadeklarowała, że Rada Ministrów pod jej przewodnictwem będzie wprowadzała rozwiązania, które pozwolą na szybszy rozwój Polski.


Zobacz także