Premier Beata Szydło na Kongresie 590: Po dwóch latach zrealizowaliśmy większość zobowiązań rządu

Wygraliśmy wybory i dzięki zaufaniu Polaków mogliśmy stworzyć rząd, który dzisiaj prowadzi Polskę w bardzo dobrym kierunku – mówiła premier Beata Szydło inaugurując w czwartek Kongres 590 w Rzeszowie.


Premier Beata Szydło witająca się z uczestnikami Kongresu 590. 1 z 12
fot. P. Tracz/KPRM

Odpowiedź na oczekiwania Polaków

Premier Beata Szydło oceniła, że w dniu drugiej rocznicy powołania jej rządu, wszyscy ministrowie zasługują na pochwałę. W jej opinii udało się zrealizować bardzo ambitne projekty, m.in. zabezpieczyć środki na sztandarowy program Rodzina 500+ i inne zadania. Kiedy przystępowaliśmy do pracy, niewielu wierzyło, że to się powiedzie. Byli tacy, którzy mówili, że budżet państwa tego nie wytrzyma, którzy wątpili w te programy – zauważyła premier. Jak dodała, po dwóch latach większość zobowiązań rządu zrealizowano, a pozostałe są w toku.

Przez wiele lat jeździliśmy po Polsce i rozmawialiśmy z ludźmi, to były tysiące przejechanych kilometrów i setki spotkań – premier Beata Szydło przypomniała, że program PiS był odpowiedzią na oczekiwania Polaków. Wspiera przedsiębiorców, przywraca rodzinom godne życie, a Polsce szacunek na arenie międzynarodowej.

Każdy bez względu na to, gdzie mieszka, co robi w życiu, ma prawo, żeby jego marzenia w kraju nad Wisłą się realizowały – podkreśliła premier. Dodała, że wyrównywanie szans dla wszystkich obywateli jest priorytetem rządu PiS.

#Dobre2Lata dla Polski

Dzięki zaufaniu Polaków mogliśmy stworzyć rząd, który prowadzi dziś Polskę w bardzo dobrym kierunku, a diagnoza naszego lidera Jarosława Kaczyńskiego była słuszna – premier dziękowała Polakom za wsparcie.

Jestem dumna, że jestem Polką, że mieszkam w Polsce – przekonywała premier. Podkreśliła, że Polska jest pięknym, rozwijającym się krajem. Krajem bezpiecznym, w którym każdy jest szanowany, bez względu na to, jakie ma poglądy i spojrzenie na świat.  Jak zaznaczyła Prezes Rady Ministrów, takiej właśnie Polski chce obóz rządzący. Taką Polskę budujemy i będziemy budować – oświadczyła premier Beata Szydło.

Kongres 590

W ramach Kongresu 590 (liczba, którą w kodzie kreskowym określane są polskie produkty) w nowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie zaplanowanych jest 80 paneli w ramach kilku bloków tematycznych.

Paneliści będą dyskutować przez dwa dni m.in. o małych i średnich przedsiębiorstwach, projektach infrastrukturalnych, otoczeniu gospodarczym, start-upach, wyzwaniach biznesu, systemie podatkowym, energetyce, Polsce jako regionalnym centrum innowacji finansowych.

Planowane są też sesje specjalne, w których udział mają wziąć m.in. wicepremierzy - Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński i Jarosław Gowin.


Zobacz także