Premier Beata Szydło: Jesteśmy jedną, wielką, biało-czerwoną rodziną

Biało-czerwona nas łączy i będzie łączyć, nawet wtedy, gdy niektórzy próbują nas dzielić – powiedziała premier Beata Szydło podczas obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej.


Premier Beata Szydło witana przez dziewczynkę ubraną w strój krakowski. 1 z 14
fot. P. Tracz/KPRM

Szefowa rządu podkreśliła, że 2 maja jest wielkim świętem, podczas którego należy przypominać o polskiej tradycji, kulturze, języku i patriotyzmie – tym wszystkim, co jest ważne dla Polaków bez względu na to, gdzie mieszkają i kim są.

Hymn, godło, flaga

Hymn, godło, flaga – polskie symbole. Są ważne dla Polaków od wieków i to one sprawiają, że pamiętamy o naszej historii i tradycji. Sprawiają, że jesteśmy silniejsi – zaakcentowała szefowa rządu.

Premier powiedziała, że cieszy widok powiewających nad głowami biało-czerwonych barw, zwłaszcza tych w dłoniach najmłodszych. Naszym obowiązkiem jest dbanie o przyszłość tych dzieci z flagami w rękach. To jest nasza przyszłość. To przyszłość Polski – powiedziała szefowa rządu.

Beata Szydło dodała, że Polska wymaga odpowiedzialności i troski. Musimy pamiętać o tym, że wolność nie jest dana raz na zawsze – zaakcentowała premier.

Łączą nas biało-czerwone barwy

Premier zaapelowała też o jedność Polaków i budowanie wspólnoty. W dzisiejszym świecie, kiedy tak wiele się dzieje, jest tak wiele zagrożeń i niepewności, są takie chwile i takie symbole, które dają nam poczucie wspólnoty. Zadbajmy o to, abyśmy byli razem, zawsze. By biało-czerwone barwy nas łączyły, byśmy budowali naszą wspólną ojczyznę – podkreśliła Beata Szydło.

2 maja to także święto Polonii

Szefowa rządu przypomniała, że 2 maja jest także świętem Polonii. Dzisiaj trzeba mówić również o naszych rodakach, którzy mieszkają za granicą. To też święto tych, którzy mimo tego, że mieszkają poza granicami Polski, Polskę mają w sercach – powiedziała prezes Rady Ministrów.

Beata Szydło podkreśliła, że choć Polacy są rozproszeni w różnych częściach świata, to są jedną, wielką, biało-czerwoną rodziną, która jednoczy się pod biało-czerwoną flagą, ma w sercu polskie godło i na ustach polski hymn.

To jest nasza siła – siła Polski i Polaków. Polska to wielka rzecz i nasza wspólna odpowiedzialność. Nie zapominajmy o tym – zaapelowała szefowa rządu.


Zobacz także