Premier Beata Szydło: „Gospodarka+” to jest przyszłość Polski

W środę Premier Beata Szydło podczas wystąpienia w fabryce „Autosan” w Sanoku ogłosiła nowy gospodarczy plan rządu – Program „Gospodarka+”. Jest to kolejny krok, po uruchomieniu programu „Rodzina 500+”, w stronę poprawy obecnej sytuacji Polski.


Przylot Premier Beaty Szydło do Rzeszowa 1 z 17
fot. P. Tracz / KPRM

Ruszyły prace nad planem „Gospodarka+”, który obejmie całą Polskę – mówiła premier Szydło o nowym przedsięwzięciu rządu, który ma wspierać rozwój kraju. Elementami przedstawionego kompleksowego programu jest m.in. plan odpowiedzialnego rozwoju wicepremiera Morawieckiego, wsparcie dla przedsiębiorców, program mieszkaniowy i działania w zakresie infrastruktury.

Za kilka dni wejdzie w życie sztandarowy program rządu „Rodzina 500+”, stanowiący wsparcie dla wielu Polek i Polaków. Dzięki niemu polskie rodziny będzie stać na kupno niezbędnych środków do życia oraz wykształcenie dzieci. Premier Szydło stwierdziła, że polskim rodzinom potrzebne jest jeszcze poczucie bezpieczeństwa, które zapewni m.in. godnie płatna praca. Dlatego jej gabinet postawił zrealizować kolejne przedsięwzięcie mające na celu rozwój gospodarczy kraju. „Rozpoczęliśmy intensywne prace nad tym, aby plan gospodarczy był realizowany nie tylko w tych miejscach, gdzie już w tej chwili rozwijają się przemysł i firmy” – mówiła premier i dodała, że każdy region będzie miał szansę na wsparcie.

Priorytet rządu: odbudowa polskiego przemysłu

Premier stwierdziła, że dzisiejszy dzień pokazuje, że jeżeli konsekwentnie realizowany jest założony program to możliwy jest sukces. Dzisiaj Polska potrzebuje szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa, które przekłada się w codziennym życiu na bezpieczeństwo rodziny i każdego z nas – stwierdziła Beata Szydło. Jak dodała, najważniejsza jest praca i godne zarobki oraz korzystanie z dotychczasowego dorobku polskiej gospodarki. Zdaniem premier, należy czerpać z doświadczenia polskich pracowników i przedsiębiorców oraz  stwarzać im warunki do dobrego funkcjonowania.

Chcemy żeby hasło - patriotyzm gospodarczy, przekładało się na konkretne działania polskiego rządu, skierowane na wspieranie polskich firm i odbudowywanie polskiego przemysłu. Ratujemy te firmy i zakłady, które były polską dumą, ale chcemy również rozwijać nowe – zadeklarowała premier. Nowoczesne technologie oraz współpraca pomiędzy gospodarką i nauką stanowią przyszłość kraju, a jak dodała Beata Szydło tylko w ten sposób zapewnimy bezpieczny rozwój Polsce i zachęcimy młodych Polaków do tego, by w Polsce budowali przyszłość rodzin.

„Sanok dostaje swoją wielką szansę”

„Dotrzymaliśmy słowa” – zaznaczyła premier, mówiąc o uratowaniu przed likwidacją Autosanu. Tutaj w Sanoku, chcę podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w ratowanie tego zakładu, którzy znaleźli dobrą drogę – mówiła Beata Szydło. Stwierdziła, że dzięki ocaleniu przedsiębiorstwa możliwe będzie rozwijanie regionu i budowanie polskiej marki.Widać wyraźnie tę drogę, którą pokazaliśmy - priorytety, które chcemy realizować w oparciu o odbudowę polskiego przemysłu, i bardzo ważną rolę ministerstwa obrony narodowej oraz przemysłu obronnego – mówiła premier.

W środę, w  obecności szefowej rządu odbyła się uroczystości podpisania umowy sprzedaży Autosanu S.A. Firmę kupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola. Obie spółki  należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.


Zobacz także