Premier Beata Szydło: dzięki ministrowi rolnictwa na polskiej wsi dobrze się dzieje

Dzięki działaniom ministra Krzysztofa Jurgiela dziś na polskiej wsi dobrze się dzieje – przekonywała premier Beata Szydło w Sejmie po tym, jak klub Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydował się wycofać wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.


Premier Beata Szydło na mównicy sejmowej
fot. P.Tracz / KPRM

Premier podziękowała klubowi PSL za wycofanie wniosku o wotum nieufności wobec, jak się wyraziła, najlepszego ministra rolnictwa. W głosowaniu wycofanie wniosku poparło 363 posłów, przeciw było dwóch, a 61 wstrzymało się od głosu.

Stabilizacja cen na wsi i obrona polskiej ziemi

Premier Beata Szydło przytoczyła kilka faktów, obalających nieprawdziwe oskarżenia opozycji pod adresem ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Pierwszym z nich jest stabilizacja cen na wsi. Dzisiaj litr mleka w skupie kosztuje ok. 1,5 zł, a poprzednio było to 90 groszy – mówiła szefowa rządu. To samo dotyczy skupu mięs i otwarcia około 30 rynków zewnętrznych na nowe towary wytwarzane przez polskich rolników – dodała premier. Kolejną zasługą ministra rolnictwa jest obrona polskiej ziemi przed wyprzedażą oraz wiele innych działań poprawiających sytuację na polskiej wsi.

Premier Beata Szydło przypomniała również, że to rząd PO-PSL podwyższył do 67 lat wiek emerytalny wszystkim Polakom, w tym rolnikom.

 


Zobacz także