Premier Beata Szydło do papieża Franciszka: Dziękuję, że tak pięknie każdego dnia uczysz nas mądrości serca

Premier Beata Szydło podziękowała papieżowi Franciszkowi za jego naukę o miłosierdziu i przypomniała jego słowa: „Mądrością serca jest służba bliźniemu”. W piątek (29 lipca) Ojciec Święty spotkał się z chorymi dziećmi i ich rodzicami w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu.


Premier i papież wchodzą do szpitala 1 z 8
Fot. P. Tracz / KPRM

Premier mówiła, że to spotkanie jest dla niej wyjątkowym przeżyciem: W tym szczególnym miejscu trudno jest znaleźć słowa, które oddają to, co tutaj się dzieje. Jak dodała, wiara, nadzieja i miłość są tu obecne na każdym kroku. Podkreśliła, że właśnie tymi wartościami kierują się pracownicy szpitala w swej służbie chorym.

Szefowa rządu przypomniała, że tegoroczne Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Roku Miłosierdzia. Miłosierdzie to czynne uczenie miłości bliźniego – powiedziała Beata Szydło.

Chcę wszystkim podziękować za tę mądrość serca, a tobie, Ojcze Święty, za to, że tak pięknie uczysz nas tej mądrości – mówiła premier.

Wizyta Ojca Świętego w Szpitalu w Prokocimiu

Papież Franciszek spotkał się z chorymi dziećmi w szpitalu w Prokocimiu, w którym 25 lat temu, z małymi pacjentami rozmawiał Jan Paweł II. 

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu jest ważnym ośrodkiem medycznym, edukacyjnym i badawczym. Służy dzieciom z obszaru Małopolski i z sąsiednich województw. W 24 oddziałach leczone są  dzieci w wieku od noworodka do 18 roku życia. Szpital działa we wszystkich dziecięcych specjalnościach pediatrycznych i chirurgicznych. Często mierzy się z wyjątkowo trudnymi przypadkami, takimi jak ten 2-letniego Adasia z 2014 roku. Chłopiec był skrajnie wyziębiony ale lekarzom udało się go uratować. Dla wielu dzieci jest to szpital ostatniej szansy.

Placówka ma nowy mikroskop operacyjny zakupiony z dotacji celowej premier.


Zobacz także