Premier Beata Szydło: Dajmy radość najmłodszym i pamiętajmy, że najważniejszy jest uśmiech dziecka

Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj z nami, niech to będzie dzień szczęścia dla naszych małych gości. Ten dzień i ogrody są dla was – premier Beata Szydło gościła rodziny na sobotnim pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach KPRM. „Polak Mały” był hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia.


1 z 24
fot. KPRM

Nauka przez zabawę

Na dzieci w ogrodach Kancelarii Premiera czekały liczne warsztaty i pokazy. Miały okazję poznać podstawy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy, a także zdobyć wiedzę o krwiodawstwie. Mogły nauczyć się także zasad programowania z wykorzystaniem tabletów oraz dowiedzieć się jak zachować bezpieczeństwo w sieci. Swoje talenty dzieci prezentowały podczas warsztatów teatralno-logopedycznych, plastycznych i rzeźbiarskich. Najmłodsi mogli również nauczyć się fechtunku lub gry na bębnach djembe.

Atrakcje sportowe i królestwo młodego kucharza

Fani sportu obejrzeli pokazy karate, footballu amerykańskiego i samoobrony. Spędzili również czas aktywnie, grając w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkarzyki i unihokej. Młodzi siłacze mieli okazję sprawdzić się w turnieju przeciągania liny. 

Mali amatorzy kulinariów nie tylko smakowali w produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność, ale też wzięli udział w warsztatach kulinarnych oraz eksperymentach w minilaboratoriach kuchni molekularnej.

Quizy, konkursy i strefa małych księżniczek

Swoją wiedzę najmłodsi mogli sprawdzić m.in. w quizach na temat bezpieczeństwa na kolei, sprawach budżetowych i finansowych, a nawet z wiedzy morskiej. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.

Na małe damy czekały stanowiska fryzjerskie i make-upu, a także zajęcia z wykonywania biżuterii i malowania koszulek oraz torebek.

Inne atrakcje

Dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć wozy Straży Pożarnej i Policji, Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, a także wziąć udział w pokazie sprzętu pirotechnicznego, samodzielnie zbadać ślady daktyloskopijne lub przejść przez ścieżkę saperską.

Maluchy mogły zrobić sobie zdjęcia w fotobudce, przymierzyć historyczne stroje, obejrzeć seans w kinie 5D, wyrobić paszport Małego Polaka, a także obejrzeć na żywo pojedynek rycerzy o księżniczkę i pokaz sokolników.


Zobacz także