Premier Beata Szydło Człowiekiem Roku na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy

Jestem zaledwie kapitanem drużyny, która ma za zadanie zmieniać Polskę - mówiła szefowa rządu odbierając nagrodę Człowieka Roku XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Rada Programowa Forum Ekonomicznego przyznaje tę nagrodę wybitnym osobom, które swoją postawą i dokonaniami wywarły największy wpływ na bieg spraw w Europie Środkowowschodniej.


Premier Beata Szydło podczas uroczystej gali nagród Forum Ekonomicznego w Krynicy. 1 z 13
fot. P. Tracz / KPRM

Premier na wstępie złożyła podziękowania dla Jarosława Kaczyńskiego, podkreślając, że to właśnie jego determinacja, przyczyniła się do zwycięstw i odniesionych sukcesów. Dodała również, iż wygraliśmy, bo byliśmy drużyną zaznaczając przy tym, że podziękowania należą się również tym wszystkim, którzy współpracowali przy tworzeniu programu Prawa i Sprawiedliwości, ekspertom i kolegom z klubu PiS. Tak naprawdę to jest nagroda wszystkich – moich koleżanek i kolegów, którzy siedzą tutaj na sali, pracujących na co dzień w rządzie i wprowadzających poszczególne projekty i programy – powiedziała premier.

Beata Szydło zapewniła, że wielkim zobowiązaniem tego rządu jest doprowadzenie projektu do końca. Żeby tak się stało ta drużyna musi cały czas być razem, konsekwentnie dążyć do tego do czego się zobowiązała – zaznaczyła premier. Mogę śmiało powiedzieć, że nie ma w tej chwili w rządzie ministra, który nie ma się czym poszczycić. Wszystkie resorty wspaniale pracują i dzięki temu możemy powiedzieć, że tak dużo dobrego się dzieje – dodała.

Szefowa rządu zaznaczyła, że miała okazję przyjeżdżać na Forum Ekonomiczne w Krynicy w różnych rolach jako samorządowiec i parlamentarzysta i zawsze była świadkiem dyskusji o Polsce, Europie i o tym co zrobić, jak zrobić, żeby wszystkim nam żyło się po prostu lepiej, żebyśmy byli państwem, które jest w awangardzie nowoczesnej Europy.

Na koniec wyraziła nadzieję, że Forum będzie wciąż łączyć wszystkich w dyskusji o przyszłości, która ma być bezpieczna i dawać młodym Polakom poczucie satysfakcji.


Zobacz także