Premier Beata Szydło: Biało-czerwona drużyna team100 rusza po medale i zwycięstwa

To jest program, który jest wyjątkowy. Po raz pierwszy wprowadzony jest program, który został dedykowany młodym sportowcom, przed którymi otwiera się wielka kariera – powiedziała premier Beata Szydło na uroczystej inauguracji Programu team100, innowacyjnego rozwiązania finansowania sportu wyczynowego.

 


Publiczność podczas uroczystej inauguracji programu Team100. 1 z 6
fot. P. Tracz/KPRM

Państwo w większości jesteście medalistami Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Polski. Stawiacie poważne kroki w profesjonalnym sporcie. Polskie państwo chce Wam w tym pomóc. Wiążemy z wami nadzieje - mówiła premier Beata Szydło do młodych sportowców podczas uroczystości inauguracyjnej programu team100.

Wierzymy w to, że będziemy wsłuchiwać się w słowa hymnu i melodię Mazurka Dąbrowskiego, a wy będziecie stali na najwyższym stopniu podium podczas najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie – dodała.

Podczas inauguracji programu, którym zostaną objęci sportowcy uprawiający dyscypliny olimpijskie, młodzi przedstawiciele sportu podpisali symbolicznie „Kodeks uczestnika programu team100”  wyznaczający standardy etyczne przedsięwzięcia.

Nowatorski program

Program team100 jest dodatkowym wsparciem stu najbardziej perspektywicznych sportowców w obszarze szkolenia sportowego i współzawodnictwa, a także w sferach pozasportowych. Chodzi o to, by umożliwić łączenie kariery sportowej z nauką lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Programem zostaną objęci sportowcy uprawiający dyscypliny olimpijskie. Zapewni zawodnikom dodatkowe środki na szkolenie sportowe i pozasportowe oraz umożliwi zakup sprzętu sportowego lub specjalistycznego, którego nie mogą otrzymać ze związku sportowego.

Wiążemy nadzieje z biało-czerwonymi

Szefowa rządu podkreśliła, iż niezmiernie ważną sprawą jest to, by wsparcie, które młodzi sportowcy otrzymają w ramach programu, służyło nie tylko temu, by wspierać ich talent, ale także stanowiło dla jego beneficjentów obowiązek godnego reprezentowania Rzeczypospolitej Polskiej. Jak powiedziała premier Beata Szydło to obowiązek bycia sportowcami, którzy są wzorem dla młodych ludzi, którzy grają fair i pokazują, że sport jest piękny i że jest przede wszystkim taką dziedziną, która łączy.

W tym projekcie to połączenie waszego talentu, wsparcia ze strony państwa, polityków, mecenasów, fundatorów z biało-czerwonym kolorem i orłem, który jest na waszych koszulkach da wspaniałe rezultaty, z których wszyscy będziemy dumni – zaznaczyła premier.


Zobacz także