Premier Beata Szydło: 18 banków dołącza do przyjaciół programu „Rodzina 500 plus”

Instytucje ze świata finansów włączają się w realizację programu „Rodzina 500 plus”. Premier Beata Szydło wzięła udział w podpisaniu listu intencyjnego o współpracy banków w tym zakresie. Uroczystość odbyła się we wtorek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Premier Beata Szydło trzyma w ręku podpisany list intencyjny. 1 z 7
Fot: P. Tracz / KPRM

Świat biznesu zaangażowany w program „Rodzina 500 plus”

Do najważniejszego programu polskiego rządu dołączają się przedstawiciele instytucji finansowych. Łączymy to, co powinno się zawsze dziać w takich sytuacjach. Łączymy świat biznesu, finansów, gospodarki z problemami społecznymi – mówiła premier Beata Szydło. Zaznaczyła przy tym, że prorodzinny i prodemograficzny program „Rodzina 500 plus” to wielkie wyzwanie, ale odkąd rząd go przyjął, pojawia się coraz więcej przyjaciół programu i inicjatyw różnych środowisk. Do grona przyjaciół 500 plus dołącza świat biznesu. Dziękuję za to, że chcecie aktywnie brać udział w realizacji i we wdrażaniu tego projektu. To ważne dla tych, którzy skorzystają z programu, a są to wszyscy Polacy – premier Beata Szydło podkreślała powszechność programu.  Jednocześnie dodała, że to pierwszy taki program po 1989 r. kompleksowo wspierający polskie rodziny.

Inwestycja w przyszłość i społeczna odpowiedzialność biznesu

Chcemy inwestować w polską rodzinę, w przyszłość, w rozwój dzieci – mówiła premier Szydło. Jak dodała: Dzieci to nie koszt, to inwestycja. To inwestycja w przyszłość nas wszystkich, w przyszłość rozwoju naszego państwa. Premier Beata Szydło podkreślała, dzięki programowi „Rodzina 500 plus” rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu i „atmosfera, która w wielu gospodarkach świata jest normą.”

Premier Beata Szydło dziękując instytucjom finansowym włączającym się w program „Rodzina 500 plus” stwierdziła, że to przykład działania, które udowadnia, że tam gdzie jest dobry projekt warto inwestować i pokazywać dobre praktyki.


Zobacz także