Piknik „Poznaj Dobrą Żywność“: rodzinne święto polskiej żywności

Pokazy kulinarne, wystawa zabytkowych maszyn rolniczych, gry i zabawy związane ze zdrową żywnością. To wszystko już w najbliższą sobotę (14 czerwca) w Warszawie. Zapraszamy na rodzinny piknik „Poznaj Dobrą Żywność” organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Fragment plakatu promującego piknik
GRAFIKA: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Co, gdzie, kiedy
 

Piknik „Poznaj Dobrą Żywność“ organizowany jest już po raz 11. Tegoroczna edycja święta polskiej żywności odbędzie się w sobotę (14 czerwca) w Warszawie. Zapraszamy do ogrodów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w godzinach 11:00-18:00.

Najlepszej jakości produkty
 

Podczas pikniku zaprezentowane zostaną polskie produkty wyróżnione prestiżowym znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”. Będzie można też spróbować wysokiej jakości produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych.

Program pikniku
 

Oprócz prezentacji i degustacji żywności wyróżnionej znakami jakości w programie przewidziano:

  • pokazy kulinarne,
  • mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi,
  • wystawę zabytkowych maszyn rolniczych,
  • prezentację ofert gospodarstw agroturystycznych.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – zabaw i gier związanych z żywnością oraz konkursów z nagrodami.

Poznaj Dobrą Żywność
 

„Poznaj Dobrą Żywność” to program skierowany do przedsiębiorców z Unii Europejskiej. Certyfikat „Poznaj Dobrą Żywność” przyznawany jest tylko tym wyrobom, które spełniają określone kryteria. Znak na opakowaniu jest informacją dla kupujących o wysokiej i stabilnej jakości produktu.

Organizatorem pikniku jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Plakat promujący piknik "Poznaj Dobrą Żywność", który odbędzie się w ogrodach SGGW w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 166 w sobotę 14 czerwca w godzinach 11-18


Zobacz także