Półmetek rządu: premier Tusk w Pułtusku

Mijają dwa lata od zaprzysiężenia rządu premiera Donalda Tuska drugiej kadencji. Z tej okazji premier odwiedził szkołę w Pułtusku i spotkał się z mieszkającą w tym mieście rodziną.


Premier rozdaje autografy uczniom 1 z 10
Maciej Śmiarowski/KPRM

- Z tych dwóch lat polska może być zadowolona, ale Polacy nie muszą być wcale zadowoleni, bo każdy ma prawo czuć że należy mu się  trochę więcej i życie powinno być w Polsce trochę łatwiejsze – powiedział w Pułtusku premier Tusk.

- To jest wielkie zadanie, na lata do przodu. Mam nadzieję, że przez najbliższe dwa lata pokażemy, że zrobimy kolejne kroki do przodu. Będziemy dalej robić swoje – dodał.
Półmetek Tuska w Pułtusku

- Nieprzypadkowo zacząłem wizytę w Pułtusku od szkoły. Przez te dwa lata kwestia szkoły, sześciolatków, rodziny, przedszkoli i żłobków  to był temat wiodący – podkreślił. Premier odwiedził Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku.

Roczny urlop rodzicielski to coś, co rzeczywiście życie ułatwiło


Donald Tusk
Premier Tusk w szkole spotkał się w szkole m.in. z dziećmi, które zaczynały naukę w wieku sześciu lat. - Muszę powiedzieć, że determinacja nauczycieli i przygotowanie szkoły zrobiły na mnie dobre wrażenie. Jestem zbudowany postawą nauczycieli i rodziców – zaznaczył.

Premier stwierdził, że rząd zaczął te dwa lata od „najtrudniejszej decyzji - wieku emerytalnego”. - Także tu w Pułtusku rozmawialiśmy o tym jak uczynić życie lżejszym szczególnie dla starszego pokolenia – poinformował.

Spotkanie przy rodzinnym obiedzie

Donald Tusk spotkał się z mieszkającą w Pułtusku rodziną Mieszkowskich. Na spotkaniu przy obiedzie („kotlet, ziemniaki, sałatka –pyszne”) rozmawiali między innymi o tym jak żyje się rodzinie z czwórką dzieci.

- Rozmawialiśmy o tym co udało się zrobić dla rodziny. Roczny urlop rodzicielski to coś, co rzeczywiście życie ułatwiło – powiedział. Na spotkaniu poruszono także m.in wykorzystanie funduszy unijnych i przedszkola za złotówkę.

Na spotkaniu „pojawił się wniosek, by płacić składki emerytalne za rodziców, którzy zostają w domu opiekując się dziećmi”. – Częściowo ten problem rozwiązaliśmy przez ostatnie dwa lata, ale oczywiście trzeba dołożyć w przyszłości pieniędzy by ten problem załatwić – zaznaczył premier.

***

Najważniejsze dokonania rządu zebraliśmy na specjalnej stronie www.2lata.premier.gov.pl. Znajdziecie tam przegląd najważniejszych działań poszczególnych resortów, a także filmik podsumowujący dwa lata rządu z punktu widzenia mediów społecznościowych.


Zobacz także