Paryż: Premier Beata Szydło o solidarności społecznej na forum OECD

Solidarność społeczna, reformy rządu, aktywne członkostwo Polski w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – były głównymi tematami przemówienia szefowej rządu przed Radą OECD.


Beata Szydło wysiada z samochodu, idąc w stronę Angela Gurii 1 z 10
fot. P. Tracz/KPRM

Pierwszym punktem wizyty w siedzibie OECD była rozmowa premier Beaty Szydło z sekretarzem generalnym organizacji Angelem Gurrią. Następnie szefowa rządu zabrała głos podczas sesji plenarnej z ambasadorami akredytowanymi przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Prezes Rady Ministrów mówiła o wzroście gospodarczym w Polsce, który odbywa się z udziałem każdej grupy społecznej. Wspomniała o Strategii  na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czerpiącej z dorobku OECD, oraz o programach wdrażanych przez rząd, m.in. Rodzina 500+. Ponadto premier zadeklarowała, że celem jej rządu jest wspieranie małej i średniej przedsiębiorczości.

Premier zaznaczyła rolę organizacji w radzeniu sobie z wyzwaniami, przed którymi stoi Polska i inne kraje. Jednocześnie szefowa rządu zapewniła, że nasz kraj nadal chce aktywnie działać w OECD oraz promować jej cele i zasady.

Beata Szydło była pierwszym polskim premierem, który wystąpił przed Radą OECD.

Wydarzenie stworzyło możliwość promocji Polski jako aktywnego członka tej organizacji od 21 lat wspierającego m.in. programy rozwojowe OECD skierowane do krajów trzecich.


Zobacz także